› Aktualności
06:42 / 08.02.2019

Był tak pijany, że zasnął za kierownicą

Był tak pijany, że zasnął za kierownicą

Ten kierowca jest pierwszym niechlubnym rekordzistą zatrzymanym w tym roku na jarocińskich drogach. Wpadł dzięki obywatelskiej postawie dwóch innych uczestników ruchu drogowego.

Do zatrzymania amatora jazdy na podwójnym gazie doszło w środę około godziny 19.00. Dwóch kierowców jadących z Kotlina w kierunku Wilczy zauważyło, że poruszający się przed nimi ford mondeo „jedzie wężykiem”.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

- Obaj mężczyźni uznali, że kierowca samochodu może być nietrzeźwy i jechali za nim. W miejscowości Wilczyniec jeden z kierowców wykorzystał okazję do wyprzedzenia forda i zatrzymał się przed nim, uniemożliwiając mu przejazd. Drugi kierowca zablokował jadącemu drogę odwrotu. Obaj panowie podeszli do kierowcy mondeo i gdy tylko wyczuli od niego woń alkoholu, wyjęli kluczyki ze stacyjki - opisuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

Gdy mundurowi przybyli na miejsce zastali obu mężczyzn stojących na drodze.

Kierowca forda spał natomiast w swoim aucie.

Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna, w czasie gdy siedział za kierownicą, miał w swoim organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

 

Kompletnie pijanym kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Kotlin.

 

Jak się okazało, kierowanie w stanie nietrzeźwości to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił, bowiem ma on zatrzymane przez sąd prawo jazdy. Przyczyną zatrzymania dokumentu było kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

 

Zatrzymany za popełnione przestępstwo poniesie konsekwencje przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 4 kodeksu karnego, ustawa przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd może orzec nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5.000 zł.

 

W ostatnią niedzielę w Wilkowyi doszło do wypadku podczas policyjnego pościgu [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Tydzień temu  w Zakrzewie zatrzymano mieszkankę  powiatu krotoszyńskiego, która przekroczyła prędkości. Funkcjonariusze skontrolowali kierującą mazdą. Okazało, że 19-latka z powiatu krotoszyńskiego przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h [ZOBACZ TUTAJ] .

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART