› Sport i rekreacja
12:42 / 04.05.2016

Cały powiat na rowery! Takiego rajdu jeszcze nie było. Zapisy trwają

Cały powiat na rowery! Takiego rajdu jeszcze nie było. Zapisy trwają

fot. Materiały organizatora

W sobotę 14 maja odbędzie się I Zakręcony Rajd Rowerowy. Rowerzyści ruszą spod Pałacu Radolińskich w Jarocinie, by następnie malowniczą trasą przez Cielczę, Mieszków i Radlin dotrzeć do Wilkowyi.  

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

- Pomysł po części zrodził się już w poprzednim roku, kiedy z sukcesem udało się wypromować akcję „Kręć Kilometry”, gdzie Jarocin zdobył „podium” i wygrał stojaki. Powstała wtedy koncepcja utworzenia grupy „RoweLove - Jarocińsko powiatowe”. Miała ona na celu zjednoczyć wszystkich tych, dzięki którym udało się wykręcić stojaki od Fundacji All For Planet - mówi Błażej Ciesielski, jeden z pomysłodawców imprezy. - Uznaliśmy że już pora „rozkręcić” Jarocińskich rowerzystów, nie tylko, aby wygrać kolejne stojaki, ale także żeby promować zdrowy tryb życia. Mamy też nadzieję, że dzięki zachęceniu mieszkańców do przesiadania się na rowery zmniejszą się trochę korki w naszym mieście. Chcemy aby był to pierwszy z serii wielu Zakręconych Rajdów. W przyszłości mamy zamiar organizować je także w innych gminach powiatu jarocińskiego.

Podczas postoju przewidziano ognisko, gry i zabawy dla wszystkich uczestników, a także konkursy z nagrodami. - Jednym z konkursów będzie „Fotka z trasy” - konkurs na najlepsze zdjęcie zrobione w trakcie Rajdu. Tempo zostanie dostosowane, tak aby każdy uczestnik mógł bez przeszkód pokonać całą trasę. Rajd nie ma charakteru wyścigu, ale przyjemnej relaksacyjnej przejażdżki. Miłą niespodzianką jest chęć udziału mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego, którego nazwisko już znajduje się na liście uczestników Rajdu - informuje organizator.

ZAPISUJCIE SIĘ. Zapisy do 7 maja w bibliotece "Pod Ratuszem" na jarocińskim rynku. WIĘCEJ O PROGRAMIE TUTAJ

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 1