› Aktualności
16:44 / 12.06.2019

Centrum Jarocina przewrócą do góry nogami. Zobacz dlaczego?

Centrum Jarocina przewrócą do góry nogami. Zobacz dlaczego?

fot. A. Konieczna

Centrum Jarocina czeka prawdziwa rewolucja. Właśnie w Ratuszu podpisano umowę na wymianę wszystkich sieci - wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Będą nowe nawierzchnię ulic, oświetlenie i zieleń. W związku z tym mieszkańców i przyjezdnych czekają niemałe utrudnienia. Kiedy się to zacznie i jak długo potrwa?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Dopiero co skończyła się budowa w centrum Jarocina ronda i łącznika, a już podpisano umowę na kolejną inwestycje. Tym razem na wymianę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i deszczowej.

 

 

[masz pomysł, swój projekt, chcesz coś zrobić - wpisz swoja propozycję do programu rewitalizacji - zobacz termin i szczegóły TUTAJ]

 

 

Wszystko to zmieni całe centrum miasta w jeden, wielki plac budowy. Prace mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku, a zakończyć w 2022. W Ratuszu została podpisana umowa między jarocińskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji a konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: WUPRINŻ z Poznania i Drobud z Goliny.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła dach nad głowa w pożarze - zobacz, jak możesz jej pomóc- szczegóły TUTAJ]

 

 

Oprócz głównego zadania, którym jest wymiany sieci, a które zleca Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będą także wykonywane inne prace - między innymi przy sieci gazowniczej, elektrycznej i światłowodowej. Budowane będą również podziemne zbiorniki retencyjne, które odprowadzą nadmiar wody do rzeki Lipinka. Przy okazji powstanie nowe oświetlenie uliczne.

 

 

[brakuje pieniedzy na odbiór śmieci od mieszkańców gminy Jarocin - co w tej sytuacji - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Burmistrz Jarocina szacuje, że cała inwestycja może kosztować nawet 150 milionów złotych.

 

 

- To będzie centrum i śródmieście Jarocina z dwudziestego pierwszego wieku - stwierdził podczas podpisywania umowy Adam Pawlicki.

 

 

Inwestycja w centrum Jarocina jest jednym z pięciu zadań w ramach dużego projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”, którego wartość szacuje się na 225 milionów złotych. Na wykonanie przedsięwzięcia, PWiK pozyskał dofinansowanie unijne w wysokości 128 milionów złotych. [o innym zadaniu z tego rpojektu czytaj TUTAJ]

 

 

Prezes jarocińskiego PWiK przewiduje, że jesienią spółka uzyska pozwolenie i wykonawcy będą mogli wejść na plac budowy. - Wszystko zależy jednak od warunków atmosferycznych, które jesienią mogą już być różne - zaznacza Remigiusz Nowojewski. Prace mają potrwać do września 2022 roku.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART