› Aktualności
16:38 / 28.07.2020

Chcą tworzyć regionalna bazę informacji. Zobacz, gdzie?

Chcą tworzyć regionalna bazę informacji. Zobacz, gdzie?

fot. Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą

Nowe Miasto nad Warta. Gmina Nowe Miasto nad Wartą. Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Nowomiejska ziemia należy do grona miejsc o ciekawej historii i kulturze. Niespełna rok temu w samym Nowymi Mieście dokonano niezwykłego odkrycia. Okazało się, że w krypcie miejscowego kościoła znajduje się tam cenny sarkofag ze szczątkami biskupa Rozdrażewskiego. Szerzej o tym pisaliśmy TUTAJ.

 

O zapiski związane z bogatą historią Nowego Miasta zabiega nowomiejska biblioteka. Dzięki niej zostały wydane takie publikacje, jak: "Pamiątki czasu - magiczne zakątki Gminy Nowe Miasto nad Wartą", „Krzyże, figury i kapliczki przydrożne w gminie Nowe Miasto nad Wartą”, „Smaki dzieciństwa - tradycje kuchni wielkopolskiej” i wiele innych ciekawych dzieł.

 

Niewątpliwie dużym osiągnięciem placówki było pozyskanie 67 tys. zł na wydanie kolejnej książki tym razem dotyczącej historii wspomnianego kościoła - „Tajemnice kościoła w Nowym Mieście”. Czytaj TUTAJ.

 

Kolejną ciekawą inicjatywą Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą jest utworzenie Klubu Regionalistyczno-Krajoznawczego. Czym będzie zajmował? Przede wszystkim odkrywaniem zagadek historycznych, poszerzaniem wiadomości o historii regionu oraz gromadzeniem pamiątek związanych z Nowym Miastem.

 

 

Kolejny market na naszym terenie.

 

Spotkania będą odbywały się cyklicznie. Natomiast 29 lipca o godz. 17.00 w GOKU-u odbędzie się zebranie organizacyjne. Osoby chętne proszone są o telefoniczne potwierdzenie swojej obecności do dnia dzisiejszego (28 lipca) pod numerem 61 287 46 18.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART