› Aktualności
12:01 / 01.01.2020

Chcesz wymienić piec? Możesz zdobyć dofinasowanie. Zobacz, ile?

Chcesz wymienić piec? Możesz zdobyć dofinasowanie. Zobacz, ile?

fot. zdjęcie poglądowe

Gmina Żerków uruchomi w nowym roku pilotażowy program dofinansowania wymiany pieców. W budżecie na rok 2020 zabezpieczono pieniądze na ten cel.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Pomysł na powstanie programu zrodził się po złożeniu w trakcie X sesji interpelacji przez wiceprzewodniczącego rady miejskiej Grzegorza Andraszaka, dotyczącej ewentualnego dofinansowywania wymiany źródeł energii cieplnej.

 

[Wigilijna niespodzianka od burmistrza - zobacz jaka TUTAJ].

 

 

Własny program wymiany pieców jest kolejnym działaniem podjętym przez gminę Żerków na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. W tym wypadku zmniejszyłoby ono poziom zanieczyszczenia powietrza, który jest szczególnie wysoki w okresie jesienno-zimowym.

 

[Ostatnie wydanie Gazety Jarocińskiej z kalendarzem. Szczegóły TUTAJ].

 

Projekt taki wymaga jednak określenia warunków dofinansowania i wskazania, kto może się o nie ubiegać. Będzie więc musiał powstać stosowny regulamin, który zatwierdzą żerkowscy radni. Na pewno trzeba będzie w nim uwzględnić sposób dotacji dla osób mieszkających w domach wielorodzinnych i posiadających indywidualne piec oraz dla wspólnot mieszkaniowych.

 

O jaką kwotę mogliby się starać mieszkańcy gminy? Nie jest to ustalone. Prawdopodobnie dofinansowanie może wynieść nawet 50 procent zakupu nowego pieca. Jednak ze względu na różnice powierzchni mieszkalnej domów i lokali oraz cen pieców i kotłów gazowych, gmina chce określić maksymalną kwotę dotacji. Pozostaje również do ustalenia kwestia, czy o dopłatę do pieca mogliby starać się właściciele nowo budowanych budynków. Każda z tych kwestii znajdzie się w opracowywanym przez urząd regulaminie.

 

[Radni wprowadzają zmiany. Czyżby pojawił się inwestor? Czytaj TUTAJ].

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrza, Michała Surmy, regulamin ma być prosty, tak aby z dofinansowania skorzystało jak najwięcej mieszkańców gminy Żerków.

 

W uchwalonym budżecie na rok 2020, zabezpieczono więc kwotę 40 tys. zł

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART