12:08 / 04.12.2019

Choinka przy wjeździe do Jarocina będzie witała gości [GALERIA]

Choinka przy wjeździe do Jarocina będzie witała gości [GALERIA]

fot. A. Konieczna

W tym roku świąteczna choinka nie stanęła jak zawsze na jarocińskim rynku. Nie ustawiono tam także pozostałych elementów bożonarodzeniowej scenerii. Jaka jest przyczyna i gdzie w takim razie podziały się świąteczne dekoracje?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Otóż rynek stał się placem budowy. Rozpoczęła się zapowiadana od dłuższego czasu wymiana niemal wszystkich podziemnych sieci i i budowa nowych. Roboty potrwają do połowy 2022 roku [szczegóły na ten temat TUTAJ].

 

 

[Jarocin przesuwa swoje granice, burmistrz pyta mieszkańców o zdanie - szczegóły TUTAJ]

 

 

W tej sytuacji powstał pomysł, aby choinkę ustawić na rondzie na wysokości stacji paliw Amic (dawna Lukoil - przyp. red.) przy wjeździe do Jarocina [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

Była, co prawda wątpliwość, czy bedzie to bezpieczne, ponieważ, kiedy stała na rynku, mieszkańcy mieli zwyczaj robienia sobie zdjęć na jej tle. Ostatecznie jednak postanowiono spróbować czy nowe miejsce się sprawdzi.

 

 

[słodziakowa choinka - Twoje dziecko na okładce Gazety - szczegóły TUTAJ]

 

 

Drzewko - chociaż pokaźne rozmiary wskazywałyby raczej na drzewo - nie stanęło na swoim miejscu od razu. Najpierw ustawiono je na pobliskim skwerze. Dzień później - w środę 4 grudnia, przestawiono je na środek. ronda. 

 

 

Pozostałe elementy świątecznej scenerii, takie jak ogromny fotel św. Mikołaja czy gigantyczne bombka choinkowa zostały rozmieszczone w różnych częściach Jarocina, między innymi pod JOK-iem, na placu przy ul. Szubianki czy w okolicach aquaparku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Choinka

Czy Twoim zdaniem skwer przy rondzie jest dobrym miejscem dla świątecznej choinki?

ankieta dodana 03.12.2019, ilość wszystkich głosów: 76
Tak
54%
Nie
42%
Nie mam zdania
4%
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 3