Co się wydarzy w wekend? Gdzie pójść? Co można zobaczyć?

Opublikowano:
Autor:

Co się wydarzy w wekend? Gdzie pójść? Co można zobaczyć? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Kotlin. Rusko. Teatr. Kino. JOK. Festiwal. Koncerty. Akordeon. Jazz. Jubileusz. Wystawa. Spotkania. Wykład. Biesiada. 

 

XXIII Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2018

12 października (piątek), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert „Dr Balkan” w wykonaniu zespołu „Klezmafour” (brak wejściówek)

13 października (sobota), godz. 19.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - Wieczorny Koncert Jazzowy w wykonaniu duetu „Duology” w składzie Cezary Paciorek i Piotr Lemańczyk (bezpłatne wejściówki)

19 października (piątek), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert akordeonisty Wiesława Prządki i „New Musette Quartet” - (brak wejściówek)

20 października (sobota), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert Zespołu Akordeonowego „Kotlin”, festiwalowa projekcja filmu „Tango” reż. Carlos Saura (bezpłatne wejściówki)

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie, 12-13 października

Obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Jarocinie rozpoczęły się w piątek 12 października mszą św. w kościele św. Marcina. W sobotę 13 października zaplanowano dalszą część jubileuszu. Rozpocznie się ślubowaniem uczniów klas pierwszych (godz. 10.00-11.15). W godz. 11.30-12.10 odbywać się będzie część artystyczna, a od godz. 12.15 można będzie zwiedzić szkołę. W drugim dniu obchodów absolwenci będą mogli wziąć udział w spotkaniach koleżeńskich w salach lekcyjnych, a od godz. 19.00 bawić się na „Balu Jubileuszowym”.

Otwarcie remizy z biesiadą - 14 października, Rusko

Uroczyste otwarcie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rusku odbędzie się w niedzielę 14 października. Uroczystość rozpocznie się mszą św. polową o godz. 13.00. Po części oficjalnej od godz. 15.30 zaplanowano biesiadę strażacką.

Wystawa prac Urszuli Pawlak - wernisaż - 14 października, godz. 16.00, muzeum - ratusz

W niedzielę, 14 października o godz. 16.00 w jarocińskim muzeum w ratuszu odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy w ramach cyklu „Człowiek z pasją”. Tym razem swoje prace wykonane techniką haftu krzyżykowego pokaże Urszula Pawlak, która od 40 lat mieszka w Jarocinie, ale rękodziełem zajmuje się od wczesnego dzieciństwa. Umiejętności zdobywała pod okiem swojej mamy. Dwa lata temu w muzeum można było oglądać wyjątkową serwetkę zajmująca powierzchnię blisko 20 m2, dzięki której pani Urszula pobiła rekord świata w kategorii „Największa koronka szydełkowa wykonana indywidualnie”. Na wystawie zatytułowanej „Malowane igłą i nitką” autorka zaprezentuje kilkadziesiąt najciekawszych swoich prac wykonanych haftem krzyżykowym m.in. reprodukcje dzieł wielkich malarzy, pejzaże, kwiaty oraz portrety. Wystawę oglądać będzie można do końca listopada w godzinach otwarcia muzeum (Ratusz - II piętro).

Koncert w Śmiełowie - 14 października, godz. 17.00, Muzeum Adama Mickiewicza

Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie zaprasza na koncert: "Karol Radziwonowicz gra Paderewskiego". Karol Radziwonowicz to wybitny pianista koncertujący w najlepszych salach świata, prowadzący klasy mistrzowskie. Laureat wielu nagród. Jako jedyny pianista na świecie nagrał dla wytwórni Selene Records i Le Chant du Monde wszystkie dzieła fortepianowe I. J. Paderewskiego. Koncert poprzedzi prelekcja Ewy Kostołowskiej "Niezapomniane odwiedziny" - opowieść o patriotycznych postawach wielkopolskiego ziemiaństwa przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego na przykładzie rodziny Chełkowskich, ich znajomości z Paderewskim oraz o wizycie mistrza w Śmiełowie w 1924 roku. Koncert odbędzie się w niedzielę 14 października. Początek o godz. 17.00.

Koncert księdza - 16 października, godz. 18.00, GOK Nowe Miasto

Na koncert ks. Bogdana Skowrońskiego zaprasza stowarzyszenie "Płomień nadziei" oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Wartą. Impreza odbędzie się we wtorek, 16 października w GOK-u. Początek - godz. 18.00. W sprawie wejściówek należy kontaktować się z Zofią Kędziorą - nr tel. 501/ 734-603.

Wykład o parku - 17 października, godz.16.00, muzeum - ratusz

W środę, 17 października Muzeum Regionalne w Jarocinie oraz Klub Regionalistów Ziemi Jarocińskiej działający przy oddziale PTTK zapraszają do ratusza wszystkie osoby zainteresowane tym, co dzieje się aktualnie w parku miejskim. O jego założeniu, inwentaryzacji i rewitalizacji opowie dr Marzena Jeleniewska-Jankowska - inspektor terenów zieleni w Jarocinie. Spotkanie w muzeum (ratusz, II piętro) rozpocznie się o godz. 16.00.

Wykład o cukrzycy - 17 października, godz. 15.30, Centrum Socjalne

Comiesięczne spotkanie z dr Hanną Byks, specjalistą diabetologiem odbędzie się w środę 17 października w Centrum Socjalnym w Jarocinie (ul. Wrocławska 39). Początek o godz. 15.30. Wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z cukrzycą zaprasza koło powiatowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Spotkanie z absolwentem - 17 października, godz.9.50, L.O.

Piotr Ruszkiewicz, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie z roku 2002, będzie gościem pierwszego w tym roku szkolnym spotkania w ramach jubileuszowego cyklu „100 spotkań na 100-lecie”. Gość, który wróci w szkolne mury w środę 17 października, ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu i od 2013 wykonuje zawód adwokata. Ponadto od roku 2016 pełni funkcję zastępcy rzecznika dyscyplinarnego Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu. Pracę zawodową łączy z działalnością dydaktyczną m.in. na Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej, Collegium da Vinci w Poznaniu oraz Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Spotkanie w auli liceum rozpocznie się o godz. 9.50.

"Ławica" w Muzeum Regionalnym w Jarocinie - wystawa, muzeum - ratusz

Eksponaty wykonane z 3 tys. klocków lego, w tym budynek stacji lotniczej na Ławicy, hotel „Bazar” czy Dworzec Letni w Poznaniu można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Makiety to jeden z elementów akcji „Herosi Wolności”, która promuje 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Ekspozycja składa się z kilku makiet. Autorem konstrukcji jest Bartosz Borowiak, propagator historii Powstania Wielkopolskiego z Kłecka. Ekspozycję w jarocińskim muzeum można oglądać do 19 października.

"Seniorada 2018" - 20 paździenika, godz.10.00, ZSP nr 1

W sobotę 20 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie odbywać się będzie Seniorada Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Od godz. 10.00 rywalizować będą przedstawiciele UTW z terenu południowej Wielkopolski. Dla najlepszych w rozgrywkach sportowych i intelektualnych będą medale i dyplomy.

Koncert gospel - 21 października, godz. 17.00, JOK

W niedzielę 21 października Dom Senior Plus działający od trzech lat w Jarocińskim Ośrodku Kultury świętować będzie urodziny. Na finał wystąpi zespół „Gospel Joy & Metro Big Band”. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w JOK-u oraz na stronie www.biletomat.pl.

"Angielski z Przyjaciółmi" - 23 października, godz. 18.00, kino 'Echo" (sala kameralna)

We wtorek 23 października w sali kameralnej Kawiarni Filmowej rozpocznie się nowy projekt „Angielski z Przyjaciółmi”. Będą to cykliczne spotkania, które będą miały formę swobodnej komunikacji przy kawie czy piwie. Oferta jest skierowana głównie do osób, które razem ze studiami skończyły edukację językową i na co dzień nie korzystają z tej umiejętności. Podczas spotkań wyświetlane będą odcinki kultowego amerykańskiego serialu „Przyjaciele” - oczywiście po angielsku - a po seansie będzie można porozmawiać na jego temat lub różnych innych sprawach. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Zelnik czyta Herberta - 23 października, godz.18.00, JOK

W programie „Aria pożegnalna Zbigniew Herbert” można będzie usłyszeć teksty poety w interpretacji Jerzego Zelnika z muzycznym podkładem Grzegorza Bożewicza na pianinie. Wydarzenie organizowane z okazji Roku Zbigniewa Herberta dla upamiętnienia 20. rocznicy śmierci poety, odbędzie się we wtorek 23 października w JOK-u. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki są wydawane w JOK-u, bibliotece „Pod Ratuszem” oraz bibliotece głównej w pałacu Radolińskich.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską - 24 października, godz.17.00, kino "Echo" (sala kameralna)

Dzięki niej narodziła się „Beksińsko-mania”, wrócił Komeda, a wcześniej ksiądz - poeta Jan Twardowski zaistniał jako postać z krwi i kości. Z Magdaleną Grzebałkowską - reporterką, autorką bestsellerowych książek: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny” oraz „1945. Wojna i pokój”, laureatką Nike Czytelników 2016 - można się będzie spotkać w Jarocinie w środę 24 października. Początek o godz. 17.00 w sali kameralnej kina „Echo”. Wstęp wolny. Projekt „Reportaż opowiada świat”, w ramach którego odbędzie się wieczór autorski, został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

Koncert "El Salsero" - 25 października, godz. 18.30, JOK

W czwartek 25 października w JOK-u odbędzie się koncert zespołu „El Salsero”. Grupa powstała w 2007 roku w San Jose, stolicy Kostaryki. W naszym mieście wystąpi w ramach drugiego w swojej historii tournee po Europie. Początek o godz. 18.30. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w JOK-u.

"Kim jestem?" - spektakl dla dzieci - 26 października, godz. 17.00, JOK

Głównym bohaterem spektaklu Teatru Lalek „Pleciuga” ze Szczecina jest… Coś. Jego bycie sprowadza się do szukania odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. To zabawna i wzruszająca opowieść dla dzieci powyżej 5. roku życia. Można ją będzie zobaczyć w piątek 26 października w ramach projektu „Wielki Teatr w Małym Mieście Junior”, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin oraz Stowarzyszenie Jarocin XXI. Początek o godz. 17.00. Bilety w cenie 15 zł (do 19 października) i 20 zł można nabyć w kasie kina „Echo”, Kawiarni Filmowej, czytelni „Pod Ratuszem” i JOK-u.

Nabór do „Snutek”

Zespół Folklorystyczny „Snutki” ogłasza nabór dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w piątki w szkole w Potarzycy: grupa młodsza o godz. 17.00, a starsza o godz. 18.30. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 604/277-562.

Zapisy do ogniska

Ognisko Muzyczne w Jarocinie prowadzi nabór dzieci i młodzieży na rok szkolny 2018/2019. Placówka proponuje naukę gry m.in. na fortepianie, skrzypcach, gitarze klasycznej, wiolonczeli, akordeonie, flecie blokowym i instrumentach dętych blaszanych. Sekcja muzyki rozrywkowej oferuje z kolei gitarę elektryczną, basową, akustyczną, keyboard, organy elektroniczne, perkusję, a nawet harmonijkę ustną. W ramach ogniska działa też klasa śpiewu solowego. Oprócz zajęć praktycznych prowadzone są także teoretyczne w zakresie kształcenia słuchu, zasad i historii muzyki. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr. (62) 747-98-68 lub 663/746-725 oraz w sekretariacie ogniska w Jarocinie (ul. Kościuszki 16) od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00. Szczegóły na stronie internetowej www.somjarocin.pl.

 

REPERTUAR KINA ECHO

„KRĘCISZ MNIE”

reż. Franck Dubosc

Jocelyn jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i niepoprawnym podrywaczem. Kiedy na pogrzebie matki poznaje śliczną Julie, postanawia ją uwieść. Udaje przed nią niepełnosprawnego. Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą w pożądanym przez playboya kierunku. Przynajmniej do momentu, gdy Julie przedstawia mu swoją starszą siostrę, która naprawdę porusza się na wózku inwalidzkim. Jocelyn, który z miejsca zakochuje się w niepełnosprawnej kobiecie, jest zmuszony kontynuować swoją zwariowaną maskaradę.

13-14 października, godz. 16.00

15 października, godz. 19.00

16 października, godz. 17.00

17 października, godz. 19.00

18 października, godz. 20.30

 

„SERCE NIE SŁUGA”

reż. Filip Zylber

Daria i Filip - główni bohaterowie filmu znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej, upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko.

12 października, godz. 19.00

13-14 października, godz. 18.00, 20.00

15 października, godz. 17.00

16 października, godz. 19.00

17-18 października, godz. 17.00

 

„RATUNKU ZMNIEJSZYŁEM RODZICÓW"

reż. Tim Trageser

W ramach cyklu: Dzień Kina Artystycznego

Szkołę Feliksa zaczyna nawiedzać zmarła, znienawidzona przez wszystkich nauczycielka. Na skutek dziwnych zbiegów okoliczności udaje jej się zapanować nad szkołą i zmniejszyć jej dyrektora oraz rodziców Feliksa. Chłopiec i jego przyjaciele muszą zrobić wszystko, by uratować szkołę i przywrócić jej dyrektora oraz rodziców do normalnych rozmiarów.

14 października, godz. 12.00

 

„PRAWDZIWA HISTORIA”

reż. Roman Polański

W ramach cyklu: Dzień Kina Artystycznego

Delphine to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę, jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między paniami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie.

14 października, godz. 14.00

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE