„Czwórka” na podium w rejonie

„Czwórka” na podium w rejonie - Zdjęcie główne

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie zajęła trzecie miejsce w finale rejonu Poznań Teren Wschód w halowej piłce nożnej. Wcześniej podopieczni Zbigniewa Tobolskiego zwyciężyli w mistrzostwach powiatu.

Finał mistrzostw powiatu rozegrano w Żerkowie. Wzięły w nim udział trzy drużyny, mistrzowie gmin Jarocin, Żerków i Kotlin (nie dojechała reprezentacja Jaraczewa). Zespół z „czwórki” pokonał 3:1 gospodarzy oraz rozgromił 6:1 drużynę z SP w Kotlinie i został mistrzem powiatu. Drugie miejsce przypadło kotlinianom, którzy wygrali z SP Żerków 3:2.

Dwa dni później w Suchym Lesie rozegrano finał rejonu Poznań Teren Wschód, w którym wzięli udział zwycięzcy rywalizacji z powiatów: gnieźnieńskiego, śremskiego, średzkiego, wrzesińskiego, poznańskiego i jarocińskiego.

Drużyna z „czwórki” w eliminacjach przegrała z SP 6 Września oraz pokonała ekipę z SP 2 w Środzie Wlkp. i z drugiego miejsca awansowała do półfinału, gdzie trafiła na zdecydowanie najlepszy tego dnia zespół z SP 3 Gniezno, z którym przegrała 0:4. W pojedynku o trzecie miejsce podopieczni Zbigniewa Tobolskiego zrewanżowali się drużynie z Wrześni za porażkę w grupie i zakończyli zawody na podium.

Skład zespołu SP 4 Jarocin: Antoni Bzodek, Michał Dembiński, Adam Józefiak, Bartosz Dyoniziak, Filip Majewski, Mateusz Krawiec, Norbert Tokarz, Dominik Jarecki. Opiekun zespołu: Zbigniew Tobolski.