17:45 / 05.05.2020

Czy firmy zwalniają ludzi? Są dane z jarocińskiego urzędu pracy [AKTUALIZACJA]

Czy firmy zwalniają ludzi? Są dane z jarocińskiego urzędu pracy [AKTUALIZACJA]

Koronawirus przewrócił świat do góry nogami. Gospodarka stanęła, a ludzie coraz bardziej boją się, że stracą pracę. Czy Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie rzeczywiście odnotowuje wzrost bezrobocia?  

 

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

W okresie od 17 do 23 kwietnia liczba osób zarejestrowanych w jarocińskim pośredniaku wynosiła 1.283. W ciągu ostatniego tygodnia zgłosiło się 25 nowych bezrobotnych.

 

[jak jarociński szpital jest przygotowany na przyjecie pacjentów z koronawirusem - na ten temat czytaj TUTAJ]

 

To jeszcze dość stabilne dane, które od wielu miesięcy kształtowały się na tym samym poziomie. W analogicznym okresie ubiegłego roku w rejestrach jarocińskiego PUP-u było 1.069 bezrobotnych. Czy to jednak nie jest cisza przed burzą?

 

Najnowszy numer Gazety Jarocińskiej już w sklepach i internecie, a w nim - KLIKNIJ TUTAJ

 

Dyrektor urzędu pracy przyznaje, że w ostatnim czasie obserwuje, iż kolejka do rejestracji wydłuża się.

 

 

- Monitorujemy sytuację. Na razie nie ma powodów do niepokoju, ale rejestrujących się przybywa. Trudno powiedzieć, czy wzrost będzie łagodny, czy lawinowy - mówi Grzegorz Fengler.

 

 

[jarociński urząd pracy dzieli 20 milionów złotych między firmy w trudnej sytuacji - szczegóły TUTAJ]

 

Do tej pory tylko jedna firma zgłosiła do Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie zwolnienie grupowe. To Inter Elkan, który rozwiązał umowy z 29 pracownikami. W zakładzie pracuje około 120 osób.

 

 

Co na to właściciel firmy, jakie są przyczyny tej decyzji i czy pozostali pracownicy mogą być spokojni o swoje miejsca pracy? Takie pytania chcieliśmy zadać prezesowi Inter Elkanu, był jednak zajęty. Jak tylko uda nam się uzyskać jego wyjaśnienia, podamy je do wiadomości naszych Czytelników. 

 

 

[AKTUALIZACJA - środa, 6 maja]

 

Jarosław Czajka, prezes Inter Elkanu zapewnia, że zgłoszone do urzędu pracy zwolnienie grupowe nie ma nic wspólnego ze stanem epidemii panującym w naszym kraju

 

 

- To zgłoszenie zostało złożone w urzędzie pracy w ubiegłym roki i zwiazane jest z procesem restrukturyzacji w naszej firmie. Do zwolnienia zostało podanych 29 osób jednak być może częśc z wypowiedzeń zostanie cofniętych. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień - przyznaje Jarosław Czajka.

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART