› Aktualności
13:33 / 18.09.2019

Czy należy przywrócić sygnalizację na ważnym skrzyżowaniu?

Czy należy przywrócić sygnalizację na ważnym skrzyżowaniu?

fot. Adam Majewski

17-letni motorowerzysta ucierpiał w sobotnim zdarzeniu na skrzyżowaniu ul. Świętego Ducha i Wojska Polskiego w Jarocinie.

 

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

Policja ustaliła, że winę za spowodowanie wypadku ponosi kierowca auta osobowego.

 

 

- 47-letni kierowca toyoty auris wyjeżdżając z ul. Św. Ducha w Jarocinie nie ustąpił pierwszeństwa 17-letniemu motorowerzyście - informowała w sobotę asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ]

 

 


Kiedy wydarzył się wypadek sygnalizacja wysyłała żółte światła pulsacyjne. Na zmianę cyklu świateł zdecydowały się władze Jarocina na początku lutego. Po otwarciu obwodnicy miasta, kierowcy wskazywali, że w centrum nie ma już tak dużego natężenia ruchu i niepotrzebnie trzeba oczekiwać na czerwonym świetle, gdy nic nie jedzie [ZOBACZ TUTAJ].

 

 Po sobotnim zdarzeniu w sieci rozgorzała ponownie dyskusja, że na tak strategicznych skrzyżowaniach światła powinny działać w pełnym cyklu czerwone - żółte - zielone.Należy przypomnieć, że w tym miejscu dochodziło również do wypadków, kiedy działała sygnalizacja. W maju 2017 roku na wspomnianym skrzyżowaniu ciężarówka wjechała na czerwonym świetle i z ogromną siłą uderzyła w fiata seicento [ZOBACZ TUTAJ].

 

Zagłosuj w sondzie

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART