› Aktualności
09:51 / 06.12.2017

Czy rozpoczną się rozmowy związkowców z prezesem szpitala?

Czy rozpoczną się rozmowy związkowców z prezesem szpitala?

Coraz bardziej napięta sytuacja w jarocińskim szpitalu. Dzisiaj miało się odbyć spotkanie prezesa lecznicy ze związkami zawodowymi. Termin rozmów ustalono w ubiegłym tygodniu po tym, jak pracownicy szpitala opowiedzieli się w referendum za strajkiem [ZOBACZ TUTAJ].

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Jak twierdzą związkowcy jest ono pod znakiem zapytania, bo prezes na spotkanie miał też zaprosić prócz związkowcy pracowników spółki. - Stwierdziliśmy, że my w ten sposób nie będziemy rozmawiać, bo to nie są negocjacje, jeżeli na sali jest 50 osób. Teraz dostaliśmy informację, że być może w poniedziałek będziemy się mogli spotkać z panem prezesem - mówi Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych koło w Jarocinie. - Jesteśmy elastyczni, ale wszystko ma swoje granice. Trzeba pochodzić z szacunkiem do drugiej strony. My tak staramy się postępować, ale druga strona nie traktuje nas poważnie - dodaje lider związku.

Z prezesem Leszkiem Mazurkiem nie udało nam się porozmawiać. - Na spotkanie zostali zaproszeni szefowie związków. Mogą wziąć w nim udział również pracownicy - poinformowała nas sekretarka.
 

Pielęgniarki, położne i ratownicy medycznie o podwyżkę płac upominali się już w lutym 2015 roku.  

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART