› Aktualności
19:00 / 29.08.2019

Daj sobie szansę – zbadaj się. Bezpłatne badania w Żerkowie [SONDA]

Daj sobie szansę – zbadaj się. Bezpłatne badania w Żerkowie [SONDA]

fot. Organizatorzy

Bezpłatne badania profilaktyczne w żerkowskim urzędzie. Przyjdź i się zbadaj.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Projekt „Profilaktyka nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego” realizowany przez OPEN S.A. na terenie całej Wielkopolski. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską.

 

Partnerami projektu są Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych oraz Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego „AMICOR” S.C. Andrzej Paciorkowski, Adam Dopierała z Nekli.

 

 

Projekt skierowany jest do aktywnych zawodowo mieszkańców województwa wielkopolskiego w wieku 50-67 lat. Kolejnym kryterium jest brak wcześniejszego rozpoznania nowotworu złośliwego jelita grubego i odbytnicy oraz brak leczenia w tym zakresie.

 

Projekt przewiduje również prowadzenie na terenie województwa wielkopolskiego spotkań edukacyjnych i informacyjnych dla osób, które chcą skorzystać z badań.

 

Dodatkowo w projekcie uwzględniono konsultacje z zakresu genetyki onkologicznej dla osób, w rodzinie których zaobserwowano przypadki występowania nowotworów jelita grubego i odbytnicy przed 50 rokiem życia. Z tego powodu przy okazji zbierania próbek do badania każdy jego uczestnik będzie proszony o wypełnienie ankiety genetycznej, która zostanie następnie przeanalizowana przez specjalistów z onkologicznej poradni genetycznej OPEN.

 

W ramach projektu przewidywany jest zakup dwóch kolonoskopów w celu wykonywania pogłębionej diagnostyki u osób z podwójnym dodatnim wynikiem badania na krew utajoną w kale.

 

Warunki udziału w badaniu:

1. Udział w spotkaniu edukacyjnym,

2. Podpisanie Oświadczenia Uczestnika Projektu,

3. Poprawne wypełnienie i podpisanie ankiety,

4. Zgłoszenie się w wyznaczonym dniu z dowodem osobistym i przygotowaną próbką kału.

 

Osobom, u których konieczne będzie wykonanie kolonoskopii zapewniony zostanie zwrot kosztów dojazdu na badanie do Poznania.

 

 

Wspomnianymi badaniami objęci zostaną mieszkańcy gminy Żerków. Spotkanie edukacyjne, które poprowadzone zostanie przez lekarza specjalistę odbędzie się 11 września o godz. 15.00 w sali sesyjnej. Odbiór materiału do badani kału zaplanowano na 17 września w godz. Od 12.00 do 16.00 w urzędzie miejskim.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Badania profilaktyczne

Czy organizowanie bezpłatnych badan profilaktycznych uważasz za zasadne?

ankieta dodana 29.08.2019, ilość wszystkich głosów: 39
TAK
95%
NIE
5%
NIE MAM ZDANIA
0%
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART