› aktualności
07:26 / 12.11.2012

"Domostwo" nie ma pieniędzy na wykończenie mieszkań

Od półtora roku stoi w miejscu budowa mieszkań dla wychowanków Domu Dziecka w Górze.

Inwestycje w Mieszkowie realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Dziecka w Górze "Domostwo" na działce otrzymanej w wieczyste użytkowanie od gminy Jarocin.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Budowa czterech mieszkań dla pełnoletnich wychowanków domu dziecka ruszyła w 2008 r. Wówczas Eugeniusz Urbański, prezes stowarzyszenia i dyrektor placówki w Górze w jednej osobie zapowiadał, że podopieczni do nowego obiektu wprowadzą się w październiku 2009 r. - W Holandii jest już gotowe wyposażenie kuchni - chwalił się dyrektor Urbański.


Od półtora roku budowa stoi w martwym punkcie. - Ten budynek tylko niszczeje. Przez dwa lata dach nie był dokończony. Nikt nie pomyślał o zabezpieczeniu tego obiektu. Młodzież rozpalała w nim ogniska. Dopiero niedawno "zamurowano" okna i drzwi - irytuje się mieszkaniec Mieszkowa.


Dlaczego inwestycja nie jest realizowana? - Na razie nie ma sponsorów, bo to było tylko budowane z pieniędzy społecznych. Teraz jest kryzys. Wycofał się sponsor z Holandii. Tak oficjalnie nie napisali, że rezygnują, po prostu sprawa ucichła. Skończyły się pieniądze - mówi Eugeniusz Urbański, szef Domu Dziecka.         

 Więcej w jutrzejszym wydaniu "Gazety Jarocińskiej".

(era)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART