15:32 / 31.01.2020

Dostali pół miliona. Część wydali w zeszłym roku. Co z resztą?

Dostali pół miliona. Część wydali w zeszłym roku. Co z resztą?

Nowy parking przed salą i scena plenerowa - to tylko niektóre elementy kolejnego etapu zagospodarowania otoczenia przy Centrum Aktywności Lokalnej w Łuszczanowie. Skąd pochodzą pieniądze na wykonanie tego wszystkiego?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Gmina Jarocin ogłosiła przetarg na drugi etap „Zagospodarowania przestrzeni publicznej przy Centrum Aktywności Lokalnej w Łuszczanowie”.

 

 

Rok temu w ramach pierwszego etapu powstały nowoczesne obiekty sportowe, czyli: boisko typu „Orlik” ze sztuczną nawierzchnią i piłkochwytem, boisko do piłki plażowej oraz betonowy stół do tenisa stołowego. Na to miejsce przeniesione zostały także urządzenia siłowni zewnętrznej. Strefę wyposażono w ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery, a cały teren ogrodzono [więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ].

 

 

[o tym, z czym związane były ubiegłoroczne dożynki w Łuszczanowie - szczegóły TUTAJ]

 

 

Zakres robót, które planowane są w tym roku - mają się zakończyć do 15 lipca - obejmuje między innymi: nowy parking przed salą, schody wejściowe i na tyłach budynku, scenę plenerową, nawierzchnie ciągów komunikacyjnych, chodnik od strony ulicy, trzy lampy oświetleniowe oraz nasadzenia: 50 drzew, 377 krzewów, 1.927 bylin oraz 1.540 roślin okrywowych.

 

 

[przebudowa centrum Jarocina - będzie spotkanie z mieszkańcami - szczegóły zobacz TUTAJ]

 

 

Zaplanowane prace są drugim etapem większego projektu, na który gmina Jarocin pozyskała prawie 0,5 miliona złotych unijnego dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART