Dotkliwa porażka Jaroty Jarocin w Gdyni z Bałtykiem (ZDJĘCIA)

Dotkliwa porażka Jaroty Jarocin w Gdyni z Bałtykiem (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Porażką 0:4 zakończył się niedzielny wyjazdowy mecz Jaroty Jarocin z Bałtykiem Gdynia w ramach 11. kolejki III ligi grupy II.

Spotkanie w Gdyni rozpoczęło się od kilku spokojnych minut. W 15. minucie dobrą sytuację do objęcia prowadzenia mieli Jarociniacy. Dośrodkowanie Krzysztofa Czabańskiego mógł wykorzystać Mikołaj Łopatka. Jego uderzenie głową obronił bramkarz gospodarzy. W kolejnych minutach to Bałtyk dominował i miał swoje sytuacje. W 21. minucie po kombinacyjnej akcji zawodnik gospodarzy oddał silny strzał z dystansu, ale piłka przeleciała obok bramki Sebastiana Kmiecika. Chwilę później bramkarz JKS-u popisał się świetną interwencją, broniąc uderzenie w sytuacji sam na sam. Gospodarze w końcowym kwadransie oddali jeszcze trzy strzały z dystansu, ale żaden z nich nie leciał w światło bramki.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy. Po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę do bramki skierował Adam Duda. Chwilę później Jarota powinna mieć rzut karny. W polu karnym faulowany był Piotr Skokowski, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. W 59. minucie Jarociniacy mieli kolejną okazję na doprowadzenie do remisu, ale uderzenie Łopatki do opuszczonej przez bramkarza bramki zatrzymali asekurujący obrońcy. Końcowe pół godziny to dominacja bramkowa Bałtyku. W 63. minucie po podaniu za linię obrony w sytuacji sam na sam znalazł się Michał Marczak i pokonał Kmiecika. Odpowiedź Jaroty mogła być bardzo szybka, ale strzał Mateusza Molewskiego tylko otarł się o poprzeczkę. W 75. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił Duda, a w 81. minucie wynik meczu na 4:0 ustalił Przemysław Szur, wykorzystując kolejne dośrodkowanie z prawej flanki. W ostatniej akcji meczu piłka ponownie znalazła się w bramce Jaroty, ale sędzia dopatrzył się faulu i nie uznał bramki.

W sobotę, 20 października Jarota Jarocin podejmie Pogoń II Szczecin. Początek meczu o 15.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński (81’ Gabriel Sołtysiak), Radosław Barabasz, Igor Skowron, Krzysztof Czabański, Piotr Skokowski – Szymon Piekarski (60’ Mateusz Dunaj), Szymon Komendziński (79’ Daniel Tomaszewski), Jakub Nowak, Mateusz Molewski – Mikołaj Łopatka