Dramatyczne pożegnanie z pucharem [WIDEO]

Dramatyczne pożegnanie z pucharem [WIDEO] - Zdjęcie główne

Jarota Hotel Jarocin w dramatycznych okolicznościach, po rzutach karnych, przegrała z Chojniczanką Chojnice i zakończyła przygodę z Pucharem Polski na rundzie przedwstępnej.

Nadspodziewanie dobrze radzili sobie w meczu pucharowym piłkarze Jaroty, którzy do Chojnic pojechali w zaledwie piętnasto-, a właściwie dwunastoosobowym składzie. Poza wyjściową jedenastką na ławce byli: kontuzjowani Bartosz Kieliba i Patryk Cierniewski, Sebastian Kamiński (prawie do rozpoczęcia meczu nieskutecznie niestety próbowano go zatwierdzić do gry, po zakończonym okresie wypożyczenia z Promienia Opalenica) oraz junior Krzysztof Grzelak. Kadra Jaroty, z powodu niewyjaśnionej sytuacji finansowej klubu, wygląda mizernie. Odeszło kilku podstawowych graczy, a nowi piłkarze nie zostali potwierdzeni (PZPN nie zatwierdził jeszcze formalnie fuzji z Płomykiem, dlatego gracze rezerw nie mogli być brani pod uwagę, a pozyskany ostatnio Białorusin Iwan Mołczanow nie ma na razie pozwolenia na pracę).

Eksperymentalnie zestawiona drużyna Jaroty, dopóki starczyło jej sił, spisywała się bardzo dobrze. W pierwszej połowie objęła prowadzenie po bardzo dobrym dośrodkowaniu Igora Skowrona i główce Huberta Nawrockiego. W drugiej podwyższyła na 2:0 po zaskakującym strzale Łukasza Białożyta z rzutu wolnego.

Przebudowywana Chojniczanka (w pierwszej jedenastce drużyny prowadzonej przez nowego trenera Mariusza Pawlaka - znanego z występów m.in. w Polonii Warszawa - znalazło się aż ośmiu nowych piłkarzy, w tym Damian Pawlak, ostatnio grający w Jarocie,) walczyła jednak do końca. Sygnał do ataku dali zmiennicy. W 79. minucie kontaktowego gola zdobył Tomasz Bejuk, a kilkanaście sekund przed końcem regulaminowych dziewięćdziesięciu minut do remisu doprowadził Mateusz Dziubek (obaj to także nowi zawodnicy w Chojniczance).

W dogrywce oba zespoły raczej starały się nie stracić bramki i czekały na rzuty karne. Jarota w końcówce straciła za to zawodnika. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę w 118. minucie zobaczył Hubert Oczkowski.

Jedenastki pewniej wykonywali gospodarze, którzy pięciokrotnie pokonali Dariusz Brzostowskiego. Wśród jarociniaków pomylił się Łukasz Białożyt (obronił Maciej Krakowiak) i z awansu cieszyli się chojniczanie.

Chojniczanka Chojnice - Jarota Hotel Jarocin 2:2 (0:1) k. 5:4
0:1 - Hubert Nawrocki, po dośrodkowaniu Igora Skowrona (10.)
0:2 - Łukasz Białożyt, z rzutu wolnego (60.)
1:2 - Tomasz Bejuk (78.)
2:2 - Mateusz Dziubek (90.)