› Aktualności
13:50 / 07.06.2019

Droga S-11 - mieszkańcy gminy Nowe Miasto wybrali najlepszy dla nich wariant [ZOBACZ WSZYSTKIE WARIANTY]

Droga S-11 - mieszkańcy gminy Nowe Miasto wybrali najlepszy dla nich wariant [ZOBACZ WSZYSTKIE WARIANTY]

fot. Materiały GDDKiA

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęły ankiety mieszkańców, którzy wyrazili swoje zdanie na temat proponowanych wariantów drogi S-11.

 

Niedawno mieszkańcy gminy Nowe Miasto nad Wartą wzięli udział w spotkaniu poświęconemu przebiegowi trasy S-11 na odcinku Wolica Pusta - Kórnik. W trakcie zebrania zaprezentowano trzy warianty.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

 

- Pierwszy jest najbliższy istniejącej trasy, dwa pozostałe są nieco oddalone. Trzeci omija miejscowość Aleksandrów - mówi wójt Aleksander Podemski. - W Klęce, na drodze wojewódzkiej Klęka - Chocicza, w zależności od wariantu, przed Komorzem Nowym lub na skrzyżowaniu dróg z Nowego Miasta, Chociczy i Klęki, będzie węzeł, połączenie z istniejącymi drogami. Jeden z wariantów zakłada, że trasa zbliży się do domostw w Komorzu Nowym na odległość nawet niecałych 100 metrów. - Drugi most będzie za starym mostem, właściwie tym, co po nim pozostało - tłumaczy włodarz gminy.

 

 

Generalnie najwięcej zwolenników zyskał wariant 1, zgodnie z którym trasa S-11 byłaby najbardziej oddalona od Komorza. Podczas spotkania rozdane zostały ankiety. Mieszkańcy mogli przekazać wypełnione dokumenty m.in. - za pośrednictwem urzędu - do GDDKiA. Okazało się, że skorzystali z tej możliwości. Do Generalnej Dyrekcji przekazano 74 ankiety. Większość osób, która je wypełniła, opowiedziała się za wariantem 1.

 

ZOBACZ TEŻ - STRACILI WSZYSTKO W POŻARZE DOMU. MOŻESZ IM POMÓC

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 4