› Aktualności
17:21 / 08.10.2018

Drogi i ścieżki rowerowe połączą cztery miejscowości

Drogi i ścieżki rowerowe połączą cztery miejscowości

fot. Materiały UM w Jarocinie

Burmistrz Jarocina zwołał dziennikarzy na kolejną konferencję prasową. Tym razem w terenie. A dokładnie na wiadukcie nowej obwodnicy Jarocina, który służy jako dojazd do pól.W tym miejscu Adam Pawlicki zapowiedział budowę ścieżek rowerowych. - Chcemy połączyć cztery miejscowości. Największą jest oczywiście Jarocin. Poza tym trzy największe wioski północno-wschodniej części gminy - Cielczy, Mieszkowa i Wilkowyi - stwierdził włodarz gminy.

Między tymi miejscowościami ma powstać sieć dróg i ścieżek rowerowych.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

- Planujemy do tego również wykorzystać ten wiadukt - zaznaczył Pawlicki. I dodał: - Niedaleko jest osiem hektarów działek budowlanych, które w tej chwili są sprzedawane przez gminną spółkę - Jarocińską Agencję Rozwoju. To będzie genialne połączenie - zapewnia burmistrz.

[o najważniejszej i najdroższej jarocińskiej inwestycji tej kadencji - przeczytasz TUTAJ]

 

W konferencji wziął udział także wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz, który wskazał, że zapowiadana inwestycja jest zapisana w Wieloletniej Prognozie Finansowej. ¬- Same ścieżka rowerowe przy tych drogach będzie kosztowała w granicach 1,8 miliona złotych. Natomiast część drogowa ma się zamknąć kwotą około 5 milionów - poinformował Gibasiewicz.

Inwestycje planowane są na przyszłą pięcioletnia kadencję i mają być rozłożone na trzy lata.

 

6
18
oceń tekst 24 głosów 25%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST