17:27 / 07.02.2020

Drogowcy pracują. Gdzie można ich spotkać? [ZDJĘCIA]

Drogowcy pracują. Gdzie można ich spotkać? [ZDJĘCIA]

fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Dodatnie temperatury i brak śniegu sprzyjają drogowcom. Dlatego prace przy przebudowach i remontach trwają w najlepsze między innymi na drogach, którymi zarządza powiat. Gdzie można spotkać ekipy budowlane?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Starostwo prowadzi dwie przebudowy: mostu w Cerekwicy i ulicy Dworcowej w Mieszkowie oraz budowę ścieżki rowerowej Jarocin - Wilkowyja - Żerków. Na jakim etapie są te inwestycje, co zostanie zrobione i kiedy się zakończą prace?

 

 

[ekipy drogowe na gminnych drogach - szczegóły TUTAJ]

 

 

Przebudowa mostu w Cerekwicy (gm. Jaraczewo) - wykonano już konstrukcję stalową obiektu, trwają prace związane z umocnieniem przyczółków i budową kanalizacji deszczowej. Wartość robót wynosi nieco ponad 1 milion 2 tysięcy złotych, na co się składa: ponad 350 tysięcy złotych z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, ponad 400 tysięcy z gminy Jaraczewo i ponad 430 tysięcy z budżetu powiatu. Wykonawca - firma Mosty Kujawy przewiduje, że przy sprzyjających warunkach pogodowych zakończenie robót budowlanych może nastąpić w marcu.

 

 

[śmierdzi na osiedlu czy nie - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Przebudowa ulicy Dworcowej w Mieszkowie (gm. Jarocin) - obejmuje wykonanie nowej nawierzchni na odcinku nieco ponad 1 km, przebudowę chodników, wydzielenie pasa dla rowerów, przejścia dla pieszych i przystanków autobusowych. Obecnie przebudowywane są chodniki. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A Kalisz. Planowany koszt to blisko 1 milion 800 tysięcy złotych, w tym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych - blisko 900 tysięcy, z gminy Jarocin - ponad 253 tysięcy złotych oraz z budżetu powiatu - blisko 630 tysięcy. Planowany termin zakończenia prac to koniec czerwca.

 

 

[rada nadzorcza gminnej spółki zrezygnowała - szczegóły TUTAJ]

 

 

Budowa ścieżki rowerowej Jarocin - Wilkowyja - Żerków - ruszyła budowa ostatniego odcinka ścieżki o długości blisko 5 km - od skrzyżowaniu ul. Powstańców Wlkp. w Wilkowyi z drogą w kierunku Łuszczanowa. Obecnie trwają prace związane z usuwaniem kolidujących drzew i krzewów oraz usuwane są pnie. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Marzyński za kwotę ponad 3 milionów 700 tysięcy złotych. Koszt budowy ścieżki rowerowej w latach 2020/2021 na terenie gminy Żerków wynosi 2.135.399,96 zł, z czego pomoc finansowa z budżetu gminy Żerków to blisko 500 tys. zł. Koszt na terenie gminy Jarocin to 1.593.542,82 zł, z czego pomoc gminy Jarocin to 75 tys. zł. Ponadto inwestycja dofinansowana została z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z budżetu powiatu. Planowany termin zakończenia budowy to listopad 2021 r.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 5