Drugie zimowe zwycięstwo Jaroty

Drugie zimowe zwycięstwo Jaroty - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w niedzielę w trzecim sparingu podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej w III lidze pokonała 3:2 Piast Kobylin.

Dla Jarociniaków niedzielne spotkanie było trzecim podczas zimowych przygotowań. W sobotę, 19 stycznia przegrali w Swarzędzu z Polonią Środa Wlkp., a w ubiegłą środę pokonali w Jarocinie Górnik Konin.

W niedzielne późne popołudnie rywalem podopiecznych Piotra Garbarka był zespół ligi międzyokręgowej – Piast Kobylin. Jarociniacy od pierwszego gwizdka sędziego dominowali na boisku, ale jedynym efektem było obite aluminium bramki rywali. Za to goście zdołali w 13. minucie wyprowadzić kontratak, który dał im prowadzenie. Bramkę zdobył Patryk Kamiński. Jarota mogła szybko odpowiedzieć, ale sytuacje zmarnowali m.in. Mateusz Dunaj i Igor Skowron.

W 28. minucie JKS doprowadził do remisu za sprawą Piotra Skokowskiego, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Zaledwie 4 minuty później Jarociniacy prowadzili. Gola na 2:1 zdobył jeden z testowanych piłkarzy. Na kolejne bramki trzeba było poczekać aż do 75. minuty. Wówczas „na raty” rzut karny wykorzystał Dominik Snela. Mimo wyrównania wyniku na 2:2, Jarota potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 82. minucie wynik meczu ustalił Patryk Rzepka, wykorzystując dośrodkowanie Szymona Piekarskiego.

Najbliższy mecz sparingowy Jarota rozegra w środę, 30 stycznia. Rywalem będzie II-ligowa Elana Toruń. Początek meczu o 16.00.

Jarota (I połowa): Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Krzysztof Matuszak, Igor Skowron, Mikołaj Kowalski – Mateusz Dunaj, Jakub Nowak, Szymon Komendziński, Zawodnik testowany – Miłosz Kowalski, Zawodnik testowany
Jarota (II połowa): Zawodnik testowany – Alan Janowski, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Stachowiak, Daniel Tomaszewski – Zawodnik testowany, Jakub Nowak, Szymon Piekarski, Patryk Rzepka, Dawid Idzikowski – Beniamin Wrembel