13:50 / 19.11.2020

Druhom z jarocińskiej OSP będzie się łatwiej manewrowało

Druhom z jarocińskiej OSP będzie się łatwiej manewrowało

fot. Organizatorzy

OSP Jarocin. Straż pożarna. Akcja ratowniczo-gaśnicza. Plan manewrowy. Stan gotowości bojowej. Przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarocinie prawdziwa rewolucja. Zrywane są stare płyty betonowe i wykonywane wykopy. Co się tam dzieje?

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

Otóż trwa tam modernizacja placu menewrowego. Stare „kanoldy”, które dotychczas wypełniały miejsce przed budynkiem strażnicy są usuwane. Wkrótce zastąpi je nowa nawierzchnia z kostki brukowej. Wykonana będzie także dodatkowa instalacja burzowa.

 

Ma to przede wszystkim poprawić sprawność i stan gotowości bojowej strażaków w czasie wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych. Jarocińska jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

To jednak nie wszystko. Na co dzień plac wykorzystywany jest także do czyszczenia i konserwacji specjalistycznego sprzętu i pojazdów po zakończonych działaniach.

 

- Ze względu na duże natężenie ruchu pojazdów prywatnych, remont placu znacznie poprawi warunki bezpieczeństwa podczas poruszania się pojazdów pożarniczych - wyjaśnia Maciej Kaliszak, komendant gminny ochrony przeciwpożarowej.

 

 

Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 60 tysięcy złotych. Największą część tej kwoty - 38 tysięcy złotych przekazała gmina Jarocin. Dołożyły się także Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej - 18 tysięcy złotych oraz jarocińska OSP - 4 tysiące złotych.

 

 

 

 

Nowy - 46. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST