› kultura i rozrywka
14:29 / 19.12.2012

Dwóch jubilatów na jubileuszowej wigilii „Barwickiego”

Dwóch jubilatów na jubileuszowej wigilii „Barwickiego”
Już po raz dwudziesty członkowie Chóru Mieszanego im. Kazimierza Tomasza Barwickiego z Jarocina zaprosił do wspólnego stołu przedstawicieli władz, sponsorów oraz osoby zaprzyjaźnione z nimi.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Zanim wszyscy zasiedli do wieczerzy, w restauracji „Klubowa” odbył się koncert kolęd. „Barwicki” zaśpiewał najbardziej znane utwory bożonarodzeniowe w nowych aranażacjach oraz pieśni mało znane i rzadko wykonywane. Życzenia świąteczne gościom i chórzystom złożyła prezes Emilia Zdrojowa. Najbardziej wzruszającym momentem było jednak wręczenie pamiątkowych zdjęć tym śpiewakom, którzy w ciągu roku obchodzili 80. urodziny. W tym roku jubilatów było dwóch: Czesław Maćkowiak oraz Janusz Zdrojowy, który od kilkudziesięciu lat wspiera swoją żonę w szefowaniu „Barwickiemu”, organizowaniu imprez i koncertów, czy pozyskiwaniu na te cele środków. Obaj jubilaci byli wzruszeni.

            Nie był to jednak koniec niespodzianek i prezentów. Kosz ze słodyczami wręczył Emilii Zdrojowej radny wojewódzki i prezes Banku Spółdzielczego w Jarocinie Jan Grzesiek. Przewodniczący rady miejskiej Robert Kaźmierczak przekazał książkę Ilony Kaczmarek poświęconą księdzu kanonikowi Ignacemu Niedźwiedzińskiemu, której promocja odbyła się godzinę przed chóralną wigilią. Kapłan przed wojną pełnił funkcję prezesa „Barwickiego”. Od władz powiatowych śpiewacy otrzymali kalendarze na 2013 rok. Jako ostatnia glos zabrała  pochodząca z naszego miasta doktor Barbara Siwińska, która od wielu lat jest związana ze Śremem. Jak co roku  przywiozła dla chóru chatkę z piernika. Dodatkowo obdarowała wszystkich książeczkami wydanymi dzięki jej staraniom.

            Po części oficjalnej zakończonej opłatkiem i życzeniami odbyła się wieczerza wigilijna, na której królowały potrawy z ryb. Na koniec tradycyjną lampką szampana wzniesiono toast za pomyślność wszystkich w przyszłym roku. Jak na uroczystość organizowaną przez chór przystało nie zabraknło wspólnego kolędowania. Dzięki śpiewakom goście mogli sobie przypomnieć najbardziej znane pieśni bożonarodzeniowe.

(ls)

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST