Dziewiąte miejsce Patrycji Adamkiewicz

Dziewiąte miejsce Patrycji Adamkiewicz - Zdjęcie główne

Patrycja Adamkiewicz (Białe Tygrysy PWiK Jarocin) została sklasyfikowana na miejscach 9-16 w Mistrzostwach Świata Juniorów w Taekwondo WTF, które rozgrywane są w egipskim Szarm el Szejk.

W pierwszej rundzie podopieczna Józefiny Nowaczyk-Wróbel pokonała 8:6 Jordankę Batool Al-Ali. W 1/16 finału minimalnie przegrała 9:11 z Suntikarn Juntaramanee z Tajlandii.

Mistrzynią świata w kategorii do 42 kg została Koreanka Hye-Min Jeong, która w finale pokonała Wan-Ting Lin z Tajwanu. Brązowe medale zdobyły: Asia Bailey z Wielkiej Brytani oraz Iranka Fatima Shabannia Mansour.

Do tej pory reprezentanci Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Egipcie zdobyli dwa brązowe medale: Karol Robak (AZS OŚ Poznań) - kat. 55 kg oraz Michał Józwiak (UKS Szakal Jeżyce) - kat +78 kg.