› Aktualności
05:00 / 14.02.2020

Dziś Dzień Zakochanych

Dziś Dzień Zakochanych

fot. pixabay

Dziś - walentynki, Święto Zakochanych. Przez jednych wyczekiwane, przez innych - z różnych powodów krytykowane.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest właśnie dzisiaj. Św. Walenty uznawany jest za patrona zakochanych.

 

Tradycją już stało się wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne.

 

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później.

 

Najważniejszym miejscem kultu św. Walentego jest bazylika jego imienia we włoskim mieście Terni - na srebrnym relikwiarzu ze szczątkami patrona umieszczono inskrypcję „Święty Walenty patron miłości”. Co roku w niedzielę poprzedzającą dzień 14 lutego przybywają do bazyliki pary narzeczonych nie tylko z całych Włoch, ale również z różnych zakątków świata, w celu złożenia przyrzeczenia miłości. Gromadzą się tu również małżonkowie świętujący 25 lub 50 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

 

ZOBACZ TEŻ - WALENTYNKI 2019

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST