Efektowna wygrana Jaroty z kontuzjami w tle

Efektowna wygrana Jaroty z kontuzjami w tle - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin pewnie pokonała 5:0 Polonię Środa w ostatnim spotkaniu sparingowym. Kilku graczy doznało urazów. Najgroźniejszego - Dariusz Juracki, który z podejrzeniem złamanego żebra został odwieziony karetką do szpitala.

Jarota miała zdecydowaną przewagę i wygrała zasłużenie. W pierwszej połowie Czesław Owczarek, trener, dał pograć tym zawodnikom, którzy mieli "wybiegane" mniej minut w sparingach i Polonia starała się nie ustępować drugoligowcom.

W drugiej połowie jarociniacy uzyskali już wielką przewagę i strzelili cztery bramki. Kilka akcji stało na najwyższym poziomie.

Martwią niestety urazy. Dariusz Juracki po zderzeniu z Dominikiem Szybiakiem został przewieziony do szpitala. Boisko z grymasem bólu opuścili także Krzysztof Piosik i Szymon Matuszewski.

Pierwszy ligowy mecz Jarota rozegra najprawdopodobniej w sobotę, 12 marca, w Zdzieszowicach.

Jarota Jarocin - Polonia Środa 5:0 (1:0)
1:0 - Krzysztof Piosik, po podaniu Dariusza Jurackiego (27.)
2:0 - Patryk Cierniewski, po zespołowej akcji (65.)
3:0 - Patryk Cierniewski (74.)
4:0 - Krzysztof Bartoszak - głową, po dośrodkowaniu Mateusza Śliwy z rzutu rożnego (80.)
5:0 - Krzysztof Bartoszak (89.)

Jarota (pierwsza połowa): Dominik Szybiak - Mateusz Śliwa, Igor Skowron, Krzysztof Czabański, Hubert Oczkowski - Dariusz Juracki, Safian Skupiński, Mateusz Witkowski, Szymon Matuszewski - Krzysztof Bartoszak, Krzysztof Piosik.

(druga połowa): Dominik Szybiak - Mateusz Śliwa (66. Dariusz Juracki, 72. Mateusz Śliwa), Piotr Garbarek, Bartosz Kieliba, Hubert Oczkowski (55. Igor Skowron) - Krzysztof Czabański, Safian Skupiński (62. Szymon Matuszewski, 88. Hubert Oczkowski), Mateusz Witkowski - Damian Pawlak, Patryk Cierniewski - Krzysztof Piosik (55. Krzysztof Bartoszak)