› Aktualności
09:44 / 18.04.2019

Finansowy zastrzyk dla organizatora tegorocznego festiwalu

Finansowy zastrzyk dla organizatora tegorocznego festiwalu

fot. A. Konieczna

Na dzisiaj przewodniczący Rajmund Banaszyński zwołał posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina w trybie nadzwyczajnym. Jeden z punktów dotyczy dofinansowania spółki Jarocińska Agencja Rozwoju - organizatora Jarocin Festiwalu 2019.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

W programie sesji znalazło się dziesięć punktów. Siedem z nich to projekty uchwał. W kilku radni będą decydować o sprawach finansowych.

 

 

Przegłosują między innymi projekt w sprawie poboru w drodze inkasa podatków: leśnego, rolnego i od nieruchomości oraz ustalenia wynagrodzenia inkasentów.

 

[O kolejnym łączniku, który chce budować burmistrz - czytaj TUTAJ]

 

 

Ustalą także wysokość diet dla przewodniczących osiedli oraz sołtysów. Poza tym dokonają zmian w tegorocznym budżecie gminy i Wieloletniej Prognozie Finansowej.

 

 

Kolejny z projektów uchwał niosących konsekwencje finansowe, to przekazanie wkładu pieniężnego do Jarocińskiej Agencji Rozwoju, która jest organizatorem tegorocznego Jarocin Festiwalu [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

[o ważnej zmianie organizacji ruchu, która został wprowadzon w centrum Jarocina - szczegóły z MAPĄ objazdów - zobcza TUTAJ]

 

 

Gmina zamierza wesprzeć spółkę kwotą 650 tysięcy złotych. Okazuje się, że składa się ona z 500 tysięcy na festiwal i 150 na bieżącą działalność spółki związaną z poręczeniami. 

 

Prezes JAR-u zaprzecza, jakoby dodatkowy "zastrzyk" finansowy w wysokości 150 tysięcy z budżetu gminy miał zasilić pulę przeznaczonych na organizację sztandarowej dla Jarocina imprezy.
 

 

 

- Wiedziałem, że będzie to tak interpretowane. A to po prostu zbieg okoliczności. Tymczasem prawda jest taka, że te pieniądze są nam potrzebne na bieżącą działalność związaną z poręczeniami - twierdzi Robert Cieślak.

 

 

Przypomnijmy, że Jarocińska Agencja Rozwoju zabezpieczyła na organizację tegorocznego Jarocn Festiwalu 2 miliony złotych [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina odbędzie się dzisiaj - 18 kwietnia w sali sesyjnej jarocińskiego Ratusza, początek o godz. 14.00. Wstęp wolny.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART