› Wspieram jarocińskie
07:03 / 11.11.2020

Gdzie kupić najlepsze rogale w Jarocinie? Rogale na św. Marcina, słodkie na 11 listopada. #wspieramjarocinskie

Gdzie kupić najlepsze rogale w Jarocinie? Rogale na św. Marcina, słodkie na 11 listopada. #wspieramjarocinskie

fot. Grafika Bartosz Nawrocki

Jarocin. Rogale. Najlepsze rogale w Jarocinie. Gdzie kupić rogaliki w Jarocinie. Rogale na św. Marcina. Rogale na 11 listopada w Jarocinie. Najlepsze rogaliki w Jarocinie. Wspieram jarocińskie. Kupuję rogaliki w Jarocinie. 

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Dzień 11 listopada, oprócz znamion święta narodowego, ma również swoje tradycje kulinarne. Jedną z nich jest wypiekanie rogali Świętomarcińskich. Stolicą tego smakołyku jest Poznań. Jego nazwa została zastrzeżona przez Grupę Producentów Środka Spożywczego„ Rogal Świętomarciński" i może być stosowana tylko do produktów wytwarzanych według określonej receptury przez rzemieślników posiadających stosowne świadectwa jakości.

Gdzie kupić rogale w Jarocinie 11 listopada

Amatorzy rogali dzielą się na tych, którzy słodkości od lat przegotowują sami - nierazdko wg receptur, które przekazały im bacie i mamy -  i na tych, którzy sięgają po sprawdzonych producentów. Za pośrednictwem naszej grupy #wspieramjarocinskie zapytaliśmy naszych użytkowników, gdzie najczęściej kupują słodkie przysmaki w Jarocinie. Jednym zdaniem - gdzie można kupić najlepsze rogale w Jarocinie. Przygotowalismy dla Was listę cukierni, w których można kupić rogale 11 listopada.

 

Rogale świętomarcińskie w Jarocinie. Kiedy mają certyfikat

Jest to ciasto półfrancuskie oraz, oczywiście, nadzienie, które składa się z białego maku, cukru , okruchów , masy jajowej, tłuszczu, rodzynek, orzechów, owoców w syropie lub owoców kandyzowanych oraz aromatu migdałowego. Istotny jest także sposób zawijania,a także dekorowanie lukrem i drobnymi orzechami. Wszystko to sprawia, że rogale są produktem wyjątkowym.

Nazwa „rogal świętomarciński” w 2008 roku została wpisana do rejestru chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych w Unii Europejskiej.

 

Gdzie kupić rogale w Jarocinie 11 listopada. Lista sklepów

W domach nierzadko przygotowujemy rogaliki z nadzieniem owocowym, z powidłami. Ostatnio furorę robią też proste rogaliki na bazie ciasta drożdżowego wypełnione czekoladą.

Gdzie rogaliki kupują mieszańcy Jarocina i okolic? Których producentów chwalą najbardziej? Oto lista punktów przygotowana w oparciu o opinie naszych użytkowników profilu #wspieramjarocinskie. 

Gdzie można kupić rogale w Jarocinie 11 listopada

 

LISTA najczęściej rekomendowanych punktów! 

 

SHP Zgoda Jarocin

Wypiekane na bieżąco

ul. Glinki 26a

czynne od 8.00 do 21.00 

 

Cukiernia "Grzechu Warta" Jarocin 

Rogale Z powidłami oraz Z białym makiem

Ul. Śródmiejska 12, 

otwarte od 9-13

 

 

Cukiernia "Ania" Jarocin

ul. Śródmiejska 26/5

ul Dąbrowskiego 1

ul. Tatrzańska 22

Czynne od 8.00 do  14.00

 

Sław-Piek Jarocin

ul. Żerkowska

Czynna 11

 

 

Kawiarnia Filmowa w Jarocinie

 

Pizzeria Restauracja Stodoła w Jarocinie 

rogaliki z powidłami z włąsnej roboty

z dowozem do domu w cenie 2,50 szt

 

Cukiernia Vogt Jarocin

Ul. Paderewskiego, Ul. św. Ducha (przy Dino)

czynna do godz. 14.00

 

Według jednej z legend prekursorem wypieku rogala Świętomarcińskiego w Poznaniu był Józef Melzer cukiernik, który namówił swego pracodawcę do wypieku rogali, a następnie rozdania ich ubogim mieszkańcom miasta. 

 

Św. Marcin jest też patronem Jarocina, a 11 litopada w parafii św. Marcina odbywa się odpust. Rokrocznie celebrowano święto patrona miasta. Na rynku pojawia się św. Marcin na koniu, a władze organizują dla jarociniaków słodki poczęstunek. 

 

Niestety w tym roku, ze względu na panującą epidemię, świętowanie ma bardzo skromny charakter. 

Gdybyście jednak chcieli przygotować rogaliki sami - tutaj znajdziecie sprawdzone przepisy. Smacznego i udanego świętowania. 

 

Produkujesz rogale? Wyrabiasz? Pieczesz, sprzedajesz? Nie ma Cię na naszej liście? Odezwij się do nas w wiadomości prywatnej. Cały czas aktualizujemy listę punktów, gdzie możecie kupić najlepsze rogaliki w Jarocinie. #wspieramjarocinskie. 

 

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT