GKS Jaraczewo już w półfinale!

GKS Jaraczewo już w półfinale! - Zdjęcie główne

GKS Jaraczewo nadal zaskakuje rywali! Po środowym zwycięstwie 3:0 nad GKS-em Rychtal podopieczni Kamila Stefaniaka są już w półfinale Okręgowego Pucharu Polski

Środowy mecz w Jaraczewie rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Już w 9. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Przemysław Rzepka. Bramkarz GKS-u Rychtal mógł tylko "odprowadzić wzrokiem" piłkę zmierzającą do siatki. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Jaraczewian podwyższył Dariusz Małecki, który skutecznie egzekwował rzut karny, podyktowany za faul na Marcinie Urbaniaku.

W drugiej połowie to goście z Rychtalu mieli okazję do zdobycia gola z rzutu karnego. Nie po raz pierwszy w tym sezonie fenomenalnie w bramce GKS-u Jaraczewo spisał się jednak Marcin Wojciechowski. To drugi mecz z rzędu, w którym bramkarz Jaraczewian nie daje się pokonać rywalom nawet z jedenastu metrów. W minioną niedzielę nie zdołali tego dokonać także ligowi rywale z Manieczek.

W końcówce spotkania wynik na 3:0 dla podopiecznych Kamila Stefaniaka ustalił, po składnym kontrataku, Filip Glinkowski. Dla siedemnastolatka był to pierwszy gol zdobyty w czerwono - żółto - niebieskich barwach.

Za dwa tygodnie, 23 października, GKS Jaraczewo w półfinale Okręgowego Pucharu Polski (rejon kaliski) podejmować będzie kolejny zespół z klasy okręgowej GKS Grębanin. W tym sezonie podopieczni Kamila Stefaniaka "wyrzucili za pucharową burtę" już dwa zespoły z "okręgówki" (Grom Golina i GKS Rychtal) oraz Zefkę Kobyla Góra, występującą aktualnie w V lidze. Oby w drodze do finału zespołowi z Jaraczewa udało się pokonać także tę ostatnią przeszkodę.

GKS Jaraczewo - GKS Rychtal 3:0 (2:0)

1:0 - Przemysław Rzepka (9.)

2:0 Dariusz Małecki - z rzutu karnego (42.)

3:0 - Filip Glinkowski (86.)

GKS Jaraczewo: Marcin Wojciechowski - Karol Tomczak (53. Kacper Wieliński), Tomasz Ratajczak, Konrad Glinkowski, Marcin Urbaniak, Dariusz Bolek (79 Michał Szrajber), Sebastian Wach, Dariusz Małecki, Przemysław Rzepka (70. Filip Glinkowski), Jakub Gabryszak (53. Kamil Stefaniak), Patryk Rzepka (87 Bartłomiej Twardowski)