12:38 / 21.05.2020

Gmina Jarocin dołożyła powiatowi 200 tysięcy

Gmina Jarocin dołożyła powiatowi 200 tysięcy

Powiatowa droga Hilarów-Wola Książęca ma ponad 2,8 km długości. Półtora kilometra to odcinek gruntowy. Teraz nowy asfalt będzie na całej długości. Ile to będzie kosztowało i skąd powiat weźmie pieniądze na tę inwestycję?

 

R E K L A M AMoto tech MSRT_09_2020

 

Koszt tego zadania został oszacowany na 5,35 mln zł. Żeby pozyskać pieniądze na sfinansowanie zadania, powiat, do którego należy droga, złożył wniosek do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”.

 

 

Okazało się, że samorząd pozyskał maksymalne dofinansowanie na tę inwestycję - 3 miliony złotych.

 

[powiat dostał ponad 8 milionów na przebudowę jednej z dróg na naszym terenie - więcej szczegółów TUTAJ]

 

 

Kolejne 200 tysięcy dołożyła gmina Jarocin (100 tys. w 2020 r., 100 tys. w 2021 r.), na terenie której położona jest część drogi przeznaczonej do przebudowy. Generalny remont drogi Hilarów - Wola Książęca był od lat oczekiwana przez mieszkańców. Walczył o to między innymi Sylwester Owczarek z Woli Książęcej.

 

 

- Ponad 30 lat czekamy na tę drogę, która leży na terenie dwóch gmin - Kotlin i Jarocin, a właścicielem jest powiat. Zawsze mnie dziwiło, że trzy samorządy nie mogą nic zrobić w tej sprawie i przebudować jednej drogi. Co przychodził nowy układ władzy, to i tak jej nie wykonał. Była zapisana w budżecie raz, drugi, trzeci i nic - mówił podczas jednego z posiedzeń Rady Gminy Kotlin.

 

 

 

Na przebudowę drogi Hilarów-Wola Książęca wykonawca Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz - ma czas do czerwca 2021 roku.

 

[wielka przebudowa centrum Jarocina - jakie utrudnienia możemy napotkać - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

Na blisko 1,5 km odcinku, który dotychczas był gruntowy, zostanie położony asfalt. Na pozostałym nawierzchnia będzie wymieniona na nową.

 

 

Droga będzie miała 5,5 metrów szerokości. W Hilarowie powstanie chodnik z kostki brukowej. A na odcinku 873 metrów planowane jest wykonanie kanalizacji deszczowej.

 

 

NAJNOWSZE WYDANIE GAZETY JAROCIŃSKIEJ JUŻ W SKLEPACH I INTERNECIE - ZOBACZ, O CZYM PISZEMY

5
19
oceń tekst 24 głosów 21%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT