› Aktualności
08:00 / 06.10.2020

Gmina wzięła kredyt. Zobacz, na co?

Gmina wzięła kredyt. Zobacz, na co?

fot. zdjęcie poglądowe

Żerkowski urząd gminy za zgodą radnych zaciągnął kredyt inwestycyjny. Na ile opiewa jego kwota i na co zostanie przeznaczony?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Uchwała w sprawie zaciągnięcia kredytu została przedstawiona 19 sierpnia na XXI sesji rady miejskiej. Gmina bierze kredyt inwestycyjny, a bank, w jakim zostanie on zaciągnięty, został wybrany zgodnie z trybem ustawy - Prawo Zamówień Publicznych.

 

Jubileusz Gazety. To już 30 lat jesteśmy z Wami i dla Was.

 

Żerkowscy radni nie mieli zastrzeżeń do zaproponowanej uchwały. Na sierpniowej sesji w obecności 13 radnych za głosowało 12 osób, przy jednym głosie wstrzymującym.

 

 

Na co przeznaczone zostaną pieniądze? Otóż kredyt pozwoli zrealizować zadania związane z budową dróg gminnych, na które zostanie wydane 200 tys. kredytu, zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Ludwinowie - 450 tys. zł oraz na modernizację budynku przy ul. Kolejowej, gdzie powstaje Centrum Aktywności Lokalnej.

 

KORONAWIRUS RAPORT. Najnowsze informacje. zakazonych przybywa [AKTUALIZACJE].

 

Burmistrz Michał Surma złożył więc we wrześniu zapytanie ofertowe dotyczące kredytu inwestycyjnego. Swoje propozycje przedstawiły dwa banki: Bank Spółdzielczy w Jarocinie oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni. Wybór padł na jarocińską instytucję bankową, w której całkowity koszt zaciągniętego kredytu wyniesie przeszło 45 tys. zł, a nie jak w przypadku wrzesińskiej placówki przeszło 54 tys. zł. Natomiast kwota kredytu opiewa na sumę 1,5 mln zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT