› Aktualności
07:20 / 23.08.2015

Gminy powinny się złożyć na lepsze warunki w jarocińskim szpitalu

Gminy powinny się złożyć na lepsze warunki w jarocińskim szpitalu

fot. B. Nawrocki

Dwuosobowe pokoje z łazienkami, wentylacja z opcją klimatyzacji oraz sala cesarskich cięć i zespół porodowy - takie zmiany szykują się w jarocińskim szpitalu.

Prezes spółki Szpital Powiatowy w Jarocinie Marcin Jantas podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji szpitala, która jest niezbędna, żeby lecznica mogła spełniać wymogi rozporządzenia ministra zdrowia. Przetarg na opracowanie dokumentacji wygrała firma Biuro Studiów i Projektów Służby Zdrowia we Wrocławiu.

Modernizacja będzie obejmowała oddziały: ginekologiczno-położniczy, noworodkowy, wewnętrzny, dziecięcy, pracownię endoskopii oraz utworzenie nowego oddziału paliatywnego. Prace powinny się rozpocząć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Ich koszt szacowany jest na 5 do 6 mln zł.

W podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji uczestniczył burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, który zadeklarował pomoc finansową w modernizacji szpitala. Jego zdaniem w ślady Jarocina powinny pójść pozostałe gminy powiatu. Tę opinię podziela starosta.

Jak po modernizacji mogą się zmienić warunki w naszym szpitalu - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020
1
22
oceń tekst 23 głosów 4%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART