Gol Sieranta na wagę awansu

Gol Sieranta na wagę awansu - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin pokonał w Ostrowie Wielkopolskim Ostrovię 1:0 w meczu 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski.

Podopieczni Marcina Woźniaka do ćwierćfinału awansowali po wygranej 1:0 ze Stalą Pleszew w październiku ubiegłego roku. Z kolei Ostrovia uporała się z Astrą Krotoszyn, wygrywając 4:1.

Jarota rozpoczął mecz w Ostrowie z trzema zmianami w podstawowym składzie, względem sobotniego spotkania ligowego. Od pierwszej minuty zaprezentowali się Mateusz Filipowiak, Marcin Banaszak i Jacek Pacyński. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 33. minucie Damian Sierant. Przez kolejną godzinę Jarocie udało się utrzymać korzystny wynik i zapewnić sobie awans do półfinału.

W 1/2 finału okręgowego Pucharu Polski Jarota zmierzy się z KKS 1925 Kalisz, który w ćwierćfinale pokonał 4:0 GKS Rychtal. Spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej 11 kwietnia. O tym, kto będzie gospodarzem zdecyduje losowanie. Będzie to szansa na rewanż za przegrane spotkanie ligowe. 24 marca JKS uległ Kaliszanom na własnym boisku 1:2.

W sobotę Jarota wraca do rozgrywek III ligi grupy II. Na wyjeździe JKS zmierzy się z GKS Przodkowo. Pierwszy gwizdek o 15.00.

Więcej o pucharowym pojedynku w najbliższym numerze "Gazety"