› Aktualności
14:49 / 01.12.2019

Gospodynie z Goli świętowały 60. rocznicę działalności KGW [ZDJĘCIA, WIDEO]

Gospodynie z Goli świętowały 60. rocznicę działalności KGW [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. Lidia Sokowicz

Uroczystość jubileuszowa w Goli odbyła się na dwa tygodnie przed 60. rocznicą powstania Koła Gospodyń Wiejskich. Wśród kwiatów, prezentów i dyplomów pojawiły się dwa symboliczne czeki. 

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

Pięć tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup szafy do kuchni znajdującej się przy sali wiejskiej w Goli przekazał burmistrz miasta i gminy Jaraczewo - Dariusz Strugała. Kolejny tysiąc na doposażenie zaplecza KGW otrzymały od sołtysa Bartosza Banaszaka i rady sołeckiej.

 

Wśród zaproszonych gości byli m.in. wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, radny wojewódzki i prezes BS Jan Grzesiek oraz radny powiatowy Teodor Grobelny. Licznie reprezentowane były władze samorządowe gminy Jaraczewo oraz koła gospodyń działające na tym terenie. Do przewodniczącej ustawiła się długa kolejka z życzeniami. Uroczystość poprzedziła msza św. w kościele w Jaraczewie, a na sali - lampka szampana i wspólne odśpiewanie "Sto lat" dla jubilatów.

 

 

Obecnie koło zrzesza ponad 40 osób, w tym - od niedawna - również mężczyzn. Przedstawiając historię KGW podkreślono, że zmieniła się obecnie specyfika działalności. Obecnie nie ma już konieczności zajmowania się np. sprowadzaniem kurczaków. Kursy kulinarne też zmieniły swój charakter. KGW organizuje spotkania z różnych okazji m.in. Dnia Kobiet, Dnia Matki i andrzejek. Członkinie chętnie włączają się w działalność na rzecz wsi np. przy organizacji wiejskich dożynek. Na miejscu można było obejrzeć kronikę Koła Gospodyń Wiejskich. Niespodzianką dla wszystkich uczestników jubileuszowego spotkania było to, że panie w czasie występu zaśpiewały hymn i piosenkę napisane dla koła z okazji 30-lecia działalności. Później przyszedł czas na zabawę.     

 

 

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 38