› Daj znać
08:32 / 11.08.2016

"Gruba kontrola na krajówce". „Zatrzymują wszystko”

fot. KPP w Środzie Wlkp.

Przejeżdżający kierowcy informują nas o działaniach kontrolnych policji na drodze nr 11 w Brodowie (pow. średzki).

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

- Gruba kontrola. Ustawili się po obu stronach. Jest kilka radiowozów. Zatrzymują busy, osobówki, chyba wszystko co jedzie - informuje portal jeden z mieszkańców.

Póki co nie wiadomo, czy to jedynie rutynowe czynności policji, czy akcja ma związek z inną o sprawą.

[AKTUALIZACJA 09:23]

Średzka policja potwierdza, że podobne działania i posterunki wystawione są dzisiaj w różnych punktach i na różnych drogach.

- To skomasowane działania, bardzo szczegółowe kontrole, które mają na celu wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które są niesprawne techniczne, kierowców, którzy łamią przepisy, nie mają uprawnień do kierowania konkretnymi pojazdami - mówi portalowi mł. asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w  Środzie Wlkp. - Działania prowadzimy wspólnie z komendami ościennymi, posterunki kaskadowe są ustawione w różnych miejscach, który są najbardziej zagrożone wypadkami. Te punkty wytypowaliśmy na bazie zdarzeń, wypadków śmiertelnych, które wydarzyły się w ostatnim czasie w Wielkopolsce i na tej podstawie została podjęta decyzja o kontrolach. Głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach.     

O efektach akcji poinformujemy wkrótce.

8
2
oceń tekst 10 głosów 80%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART