III liga: Jarota Jarocin podejmie Elanę Toruń

III liga: Jarota Jarocin podejmie Elanę Toruń - Zdjęcie główne

W sobotę, 24 października w meczu 13. kolejki III ligi grupy II Jarota Jarocin podejmie Elanę Toruń.

Jarociniacy w minioną środę, 21 października wrócili na swój stadion po ponad miesięcznej przerwie. Powrót był jednak średnio udany. Jarota Jarocin w starciu z Pogonią II Szczecin prowadziła już 3:1, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Remis dał ekipie Piotra Garbarka nieznaczny awans w tabeli, na 13. pozycję. Niewielkie różnice między zespołami sprawia, że w zależności od wyniku w najbliższy weekend, JKS może awansować lub spaść o kilka pozycji. Mecz z rezerwami Pogoni pokazał, że w Jarocie nadal liczyć mogą na Krzysztofa Bartoszaka, który zdobył swoją jedenastą bramkę w rozgrywkach.

Również w środę swój zaległy mecz rozgrywał spadkowicz z II ligi. Elana Toruń na własnym terenie przegrała 1:2 z KP Starogard Gdański, mimo objęcia prowadzenia przez gospodarzy w 18. minucie. Torunianie po spadku do III ligi radzą sobie przeciętnie. Aktualnie z 15 punktami na koncie zajmują 14. lokatę, tuż za Jarotą. Elana to zespół, który w tym sezonie w 11 spotkaniach aż 6-krotnie schodził z boiska z remisem. Najlepszym strzelcem klubu jest Słowak Matus Marcin, który w środę po raz szósty trafił do siatki rywali, ale obejrzał również bezpośrednią czerwoną kartkę. Po środowym meczu rezygnację z funkcji trenera Elany złożył Dariusz Grzegrzółka.

Początek sobotniego meczu o 15.00. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, na trybunach ponownie nie będą mogli zasiąść kibice.