III liga: Jarota Jarocin pokonała GKS Przodkowo (ZDJĘCIA)

III liga: Jarota Jarocin pokonała GKS Przodkowo (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W ostatnim tegorocznym meczu III ligi Jarota Jarocin pokonała GKS Przodkowo 2:1.

W sobotę, 14 listopada Jarota Jarocin podejmowała GKS Przodkowo w meczu 17. kolejki III ligi gr. II. Obie drużyny przystępowały do tego pojedynku po środowych zwycięstwach 3:0. Jarota wygrała w Policach z Chemikiem, a GKS pokonał w Przodkowie ostatni zespół ligi – Mieszko Gniezno.

Od pierwszych minut lepiej spisywali się gospodarze. To Jarota w pierwszej połowie stwarzała sytuacje pod bramką, ale zawodziła skuteczność. Już w 4. minucie podopieczni Piotra Garbarka mogli wyjść na prowadzenie, ale goście zdołali wybić piłkę z linii bramkowej. W 22. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Krzysztof Bartoszak, ale jego uderzenie pod poprzeczkę obronił bramkarz GKS-u. W 33. minucie dość przypadkowo bramkę mógł zdobyć Michał Niedźwiedzki. Piłka po interwencji obrońcy odbiła się od zawodnika JKS-u i poleciała tuż nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą zza pola karnego strzelali Piotr Skokowski i Bartoszak, który w doliczonym czasie miał również sytuację sam na sam, ale jego lob nie trafił do bramki.

W pierwszym kwadransie po zmianie stron padły dwie bramki. Najpierw, w 49. minucie z rzutu wolnego do siatki gości trafił Piotr Skokowski. Z prowadzenia Jarociniacy nie cieszyli się nawet dziesięć minut, bo w 57. minucie wyrównał Paweł Czychowski, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Jarota mogła odpowiedzieć siedem minut później. W doskonałej sytuacji znalazł się świeżo wprowadzony Marcin Konopka, ale uderzył nad bramką. Jednak w 65. minucie Jarota powróciła na prowadzenie. Akcję Michała Niedźwiedzkiego i Mateusza Dunaja wykończył z najbliższej odległości Krzysztof Bartoszak, zdobywając swoją 18. bramkę w rozgrywkach. Na kwadrans przed końcem goście byli bliscy doprowadzenia do remisu, ale przytomnie zachował się Dawid Idzikowski, który wybił piłkę sprzed linii bramkowej. W końcówce bliżej strzelenia bramki była ekipa z Przodkowa, ale Jarota wybroniła zwycięstwo 2:1.

Jarociniacy powrócą do rozgrywek ligowych w pierwszy weekend marca. W sobotę, 6 marca w Swarzędzu zmierzą się z Unią. Pierwszy gwizdek o 13.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Marcin Maćkowiak, Sebastian Golak, Szymon Komendziński – Mateusz Dunaj (69’ Miłosz Kowalski), Szymon Piekarski (82’ Kacper Szymankiewicz), Dawid Idzikowski (90’ Krystian Wawrzyniak), Patryk Rzepka (63’ Marcin Konopka) – Michał Niedźwiedzki (67’ Damian Pawlak), Krzysztof Bartoszak