III liga: Jarota Jarocin zremisowała z Pogonią II Szczecin (ZDJĘCIA)

III liga: Jarota Jarocin zremisowała z Pogonią II Szczecin (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W zaległym meczu 10. kolejki III ligi grupy II Jarota Jarocin zremisowała 3:3 z Pogonią II Szczecin.

Po ponad miesiącu na stadion przy Sportowej wrócili zawodnicy Jaroty Jarocin. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, zaległe spotkanie 10. kolejki z rezerwami Pogoni Szczecin odbyło się bez udziału publiczności.

Mecz lepiej zaczęli Jarociniacy, którzy szybko zaznaczyli przewagę na boisku. Gospodarze częściej znajdowali się na połowie rywala i stwarzali groźniejsze sytuacje. Już w 4. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Dunaja strzał oddał Dawid Idzikowski, ale poleciał on nad poprzeczką. Niespodziewanie w 21. minucie to Pogoń II Szczecin objęła prowadzenie. Nieporozumienie między obrońcami a Sebastianem Kmiecikiem wykorzystał Bartosz Krzysztofek. Jarota Jarocin jednak szybko odpowiedziała. W 28. minucie po zamieszaniu w szesnastce Pogoni piłkę w siatce umieścił Dawid Idzikowski. Mimo przewagi Jaroty, na przerwę obie drużyny schodziły przy remisie.

JKS rozegrał bardzo dobre pierwsze 15 minut drugiej połowy, gdy udało się zdobyć dwie bramki. Tuż po zmianie stron gola na 2:1 zdobył Szymon Piekarski, oddając strzał zza pola karnego. Po drodze do siatki, bramkarza Pogoni zmylił jeszcze rykoszet. W 55. minucie na 3:1 podwyższył z rzutu karnego Krzysztof Bartoszak. Wydawało się, że Jarociniacy kontrolują przebieg meczu. Jednak w 70. i 72. minucie Pogoń zdobyła dwie bramki, doprowadzając do wyrównania. W obu sytuacjach kluczowe były strzały głową – najpierw po dośrodkowaniu z lewego skrzydła strzelił Mateusz Rościszewski, a następnie po rzucie wolnym Jakub Kuzko. W końcówce to Jarota miała lepsze szanse, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Strzał głową Jędrzeja Ludwiczaka i silne uderzenie lewą nogą Marcina Łażewskiego obronił golkiper Pogoni. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.

W sobotę, 24 października Jarota Jarocin podejmie Elanę Toruń. Pierwszy gwizdek o 15.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Sebastian Golak, Szymon Komendziński – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski (70’ Kacper Szymankiewicz) – Marcin Łażewski, Dawid Idzikowski (85’ Damian Pawlak), Mateusz Dunaj (73’ Marcin Konopka) – Krzysztof Bartoszak