› Motoryzacja
09:45 / 24.09.2019

Jak kupić polisę ubezpieczeniową bez przepłacania?

Jak kupić polisę ubezpieczeniową bez przepłacania?

Nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie OC za swój samochód? Sprawdź już teraz za pomocą PORÓWNYWARKI OC, gdzie można kupić polisę ubezpieczeniową w najniższej cenie!

Różnice w cenach ubezpieczenia OC u towarzystw ubezpieczeniowych mogą dochodzić nawet do ponad tysiąca złotych dla tego samego kierowcy. Właśnie dlatego warto porównać ze sobą różne propozycje i wybrać taką, z którą zaoszczędzimy najwięcej.

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

OC to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które musi być wykupione na każdy pojazd – nawet jeśli przez cały czas swoi on w garażu. Polisa OC ma na celu ochronę ubezpieczonego przed finansowymi skutkami wywołanych przez niego zdarzeń, na przykład kolizji na parkingu czy też poważniejszego wypadku drogowego. Wtedy odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel.

Za brak polisy OC kierowcy grozi wysoka kara dochodząca nawet do 4 500 złotych. Wtedy, gdy w tym czasie wywołamy zdarzenie drogowe, za jego skutki będziemy musieli zapłacić też z własnej kieszeni. Warto zatem pamiętać o regularnym opłacaniu składek, aby nie narazić się na tak duży wydatek, bardzo często wielokrotnie przewyższający koszt samej polisy.

Jak jednak najszybciej wybrać najtańsze OC dla swojego samochodu?

Aby uniknąć wysokich wydatków, warto porównać ze sobą propozycje różnych towarzystw działających na rynku. Jak można zrobić to najłatwiej? Przez internet w ciągu kilku minut dokonując kalkulacji w porównywarce ubezpieczeń OC.

Zawsze porównuj koszty ubezpieczenia OC

Aby wykupić niedrogie ubezpieczenie OC, musimy pamiętać o tym, że nie ma standardowego „najtańszego ubezpieczyciela”. Każdy z nich stosuje inne algorytmy służące do obliczania wysokości składki, dlatego też nie warto kierować się opiniami innych kierowców, którzy polecają konkretnych ubezpieczycieli jako najtańszych.

Do wyliczenia wysokości składki bierze się pod uwagę szereg czynników

– od wieku, płci i miejsca zamieszkania kierowcy, poprzez posiadany przez niego pojazd, a skończywszy na czasie posiadania prawa jazdy oraz na historii dotychczasowej jazdy. Właśnie dlatego przy wykupieniu polisy musimy podać w porównywarce OC szereg danych o sobie, swojej historii ubezpieczeniowej, a także o posiadanym samochodzie.

Warto przy tym wskazać, że koszty OC będą zmieniały się z roku na rok, dlatego też wtedy, gdy polisa już się kończy, warto i tak sprawdzić oferty u konkurencji zamiast automatycznego przedłużania obecnego ubezpieczenia w dotychczasowym towarzystwie.

Wyliczenie wysokości polisy OC w wielu towarzystwach po kolei byłoby bardzo uciążliwe. Właśnie dlatego większość kierowców decyduje się obecnie na skorzystanie z pomocy agentów ubezpieczeniowych lub też na wykonanie kalkulacji samodzielnie w porównywarce polis OC on-line. Co sprawdzi się lepiej?

Agent ubezpieczeniowy czy porównywarka OC on-line?

Pierwszą z możliwości, aby porównać ze sobą koszty polis OC, jest udanie się do biura agenta ubezpieczeniowego. Biura te działają zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Agent będzie mógł wtedy porównać dla nas różne oferty polis, bazując na podanych mu informacjach. Gdy wybierzemy odpowiadającą nam polisę, możemy podpisać na nią umowę bezpośrednio u agenta.

Druga propozycja to kalkulacja dokonana za pomocą porównywarki OC. To internetowy serwis, który pozwala kierowcy na samodzielne wykonanie wyliczenia na podstawie podanych przez niego danych. Skorzystanie z porównywarki OC jest darmowe, a sama kalkulacja nie obliguje do wykupienia polisy. Także w tym przypadku możemy zawrzeć umowę na ubezpieczenie – zrobimy to łatwo przez internet.

Aktualnie coraz więcej osób preferuje porównywarki, które nie tylko są wygodniejsze w użyciu, ale pozwalają również na wykupienie polis jeszcze taniej niż za pośrednictwem agenta ubezpieczeniowego. Wszystko możemy załatwić w dowolnej chwili, a potem od razu wykupić polisę w wyliczonej wcześniej kwocie – bez wychodzenia z domu!

Jak jeszcze bardziej obniżyć koszt polisy ubezpieczeniowej OC?

Aby za polisę OC zapłacić jak najmniej, warto zatem skorzystać z porównywarki OC. Serwis tego rodzaju od razu zaprezentuje nam listę ofert u najpopularniejszych ubezpieczycieli. Na przykład porównywarka www.porowneo.pl sprawdza dla klientów oferty w towarzystwach: Aviva, Benefia, Proama, Generali, Link4, MTU24, AXA, You Can Drive, PZU.

Dodatkowo, możemy także skorzystać z innych metod, za pomocą których zmniejszymy koszty obowiązkowej polisy OC.

Sposoby na jeszcze tańsze OC:

  • bezszkodowa jazda – każdy rok jazdy bez szkód to dodatkowe obniżki, które mogą sięgać nawet do 70 proc.

  • wykupienie polisy z osobą posiadającą zniżki – z takiej opcji często korzystają młodzi kierowcy, którzy nie posiadają jeszcze zniżek na ubezpieczenia

  • odpowiednie auto – samochody z mocniejszymi silnikami są droższe w ubezpieczeniu niż te tańsze

  • pakiet polis – wykupienie kilku różnych ubezpieczeń w pakiecie u jednego towarzystwa pozwala na uzyskanie atrakcyjnych zniżek

Podsumowując, gdy chcemy wykupić tanie ubezpieczenie OC, w takim przypadku powinniśmy pamiętać o tym, że nie ma jednego ubezpieczyciela, który oferuje najtańsze polisy. Najlepiej poświęcić parę minut na porównanie ofert w wielu towarzystwach, aby na podstawie indywidualnej kalkulacji dobrać najkorzystniejszą propozycję właśnie dla siebie. Teraz wyliczenie to można wykonać także samodzielnie – wystarczy tylko skorzystać z porównywarki ubezpieczeń CO on-line!

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST