› Motoryzacja
14:11 / 03.04.2019

Jak wybrać najlepsze OC? Skorzystaj z kalkulatora

Jak wybrać najlepsze OC? Skorzystaj z kalkulatora

Właśnie zauważyłeś, że nieubłaganie zbliża się TEN czas, a ty wciąż nie wiesz, czy przedłużyć swoje OC u obecnego ubezpieczyciela, czy może przejrzeć oferty innych? Nie jesteś na bieżąco i nie wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę, jeżeli jednak zdecydujesz się na zmianę? W tym artykule przygotowaliśmy dla ciebie kilka porad, które pozwolą ci łatwiej poradzić sobie z problemem wyboru nowego OC dla samochodu.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Od czego zacząć?

Przede wszystkim - nie panikuj. Prawdą jest, że ubezpieczenia nie są najtańsze, jednak to nie oznacza od razu zrujnowanej kieszeni. Przede wszystkim pierwszym krokiem, jaki podejmiesz na drodze do wyboru nowego ubezpieczenia, jest określenie, czego dokładnie potrzebujesz. Zastanów się, czy chcesz zakupić samo OC, OC+AC, czy może full pakiet z NNW. Dzięki tym ustaleniom będziesz od razu wiedział, czego szukać i nie dasz się rozproszyć rzeką ofert, które nie będą spełniały twojego podstawowego kryterium.

 

Czy kalkulatory OC mają sens?

Nie da się ukryć, że rynek ubezpieczeń samochodowych jest bardzo duży. Wraz z dużymi graczami swoją obecność na tym poletku zaznaczają także mniejsze, np. lokalne firmy. Jeżeli dawno nie wybierałeś innej opcji, niż po prostu przedłużenie obecnego OC, może być ci trudno ogarnąć wszystkie informacje na raz. W związku z tym warto wykorzystywać narzędzia, które zostały stworzone po to, aby pomóc osobom w takiej sytuacji - kalkulatory ubezpieczeń nie tylko agregują i porządkują najlepsze dostępne propozycje, ale także pozwolą ci zorientować się wstępnie we wszelkich kosztach dla formy ubezpieczenia, jaką dla siebie wybrałeś. Kalkulator oc Proama jest właśnie jednym z takich narzędzi, których nadrzędnym celem jest tylko jedno - ułatwić ci wybór przy jednoczesnym ograniczeniu czasu, jaki będziesz musiał poświęcić na przeanalizowanie ofert od różnych firm.

 

Na jakie kwestie prawne zwrócić uwagę?

Umowa na ubezpieczenie jest bardzo istotna - w końcu będzie cię obowiązywać przez cały rok, więc absolutnie powinieneś przeczytać ją całą ze zrozumieniem i ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich warunków, jakie obowiązują cię i umożliwiają ewentualne wypłacenie pieniędzy w razie potrzeby. Powinieneś również zapoznać się ze wszystkimi innymi dokumentami towarzyszącymi, a w miarę możliwości także z opiniami innych osób na temat danego ubezpieczyciela. Takie kroki ostrożności sprawią, że ryzyko wpadnięcia na ubezpieczeniową minę zdecydowanie zmaleje. Najlepszy kalkulator oc na kalkulatoroc.org.pl oferuje także serię poradników, co zrobić, aby wybrać najlepszy wariant dla siebie i samochodu - warto przeczytać te informacje zanim podejmiesz finalną decyzję.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART