Jaka piękna porażka

Jaka piękna porażka - Zdjęcie główne

Jarota rozegrała chyba najlepsze spotkanie w tej rundzie, ale niestety po indywidualnych błędach przegrała 1:2 z rezerwami poznańskiego Lecha.

Ekipa gości ustawiła się bardzo głęboko. Jarociniacy długo rozgrywali piłkę, szukając okazji do zagrania na wbiegających bocznych obrońców lub skrzydłowych. Co kilka minut podopieczni Jacka Koleckiego dochodzili do sytuacji bramkowych, ale brakowało wykończenia, czasem trochę precyzji i szczęścia, a czasem strzały gospodarzy padały łupem Adriana Szadego (jesienią był podstawowym bramkarzem zespołu z Jarocina).

Jarota miała sporą przewagę, ale niestety nie ustrzegła się błędów. W 35. minucie piłkę w środku boiska stracił Piotr Skokowski. Przejął ją Dawid Juchacz, który wyszedł na sam na sam z Karolem Szymańskim. Bramkarz Jaroty zdołał lekko trącić piłkę, ale ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Dominik Chromiński zamknął akcję po dośrodkowaniu Adriana Wróblewskiego.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Jarociniacy atakowali, a gracze Kolejorza czekali na ich błędy. I w 89. minucie się doczekali. Mateusz Klichowicz ograł Piotra Garbarka i strzelił zwycięskiego gola dla Lecha.

- W piłce zdarzają się błędy indywidualne, ale zawsze przegrywa cała drużyna, dlatego nie mam pretensji do poszczególnych zawodników - powiedział po meczu Jacek Kolecki.

Nowego trenera Jaroty poznamy najprawdopodobniej w środę. Prezes klubu - Marek Ściślak nie chciał zdradzić nazwiska szkoleniowca. Potwierdził jedynie, że będzie to były piłkarz.

Jarota Jarocin - Lech II Poznań 1:2 (1:1)
0:1 - Dawid Juchacz (35.)
1:1 - Dominik Chromiński, po dośrodkowaniu Adriana Wróblewskiego (42.)
1:2 - Mateusz Klichowicz (89.)

Jarota: Karol Szymański - Adrian Wróblewski Ż , Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski - Michał Grobelny, Jędrzej Ludwiczak - Jacek Pacyński (70. Bartosz Cierniewski Ż), Łukasz Białożyt, Dominik Chromiński - Hubert Antkowiak

Lech II: Adrian Szady - Emil Szczupakowski Ż, Antonijs Cernomordijs, Tomasz Dajewski, Piotr Fontowicz (72. Jakub Zagórski), Benjamin Bednarz (46. Miłosz Nowicki), Mariusz Woźniak, Wiktor Witt, Dawid Juchacz (55. Maciej Orłowski), Damian Roszczyk (46. Jakub Pawlicki Ż), Mateusz Klichowicz Ż