› Kultura i Rozrywka
16:00 / 13.07.2018

Jarocin Festiwal 2018 DZIEŃ PIERWSZY [AKTUALIZACJE]

Jarocin Festiwal 2018 DZIEŃ PIERWSZY  [AKTUALIZACJE]

fot. Scena Park i scena Rynek w piątek po południu

Jarocin. Jarocin Festiwal 2018. Pierwszy dzień jarocińskiego festiwalu. Już dzisiaj na scenie zagrają Pussy Riot, Kękę, Donguralesko oraz Nosowska.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

[TA INFORMACJA JEST AKTUALIZOWANA - odśwież lub wciśnij F5]

 

To już dzisiaj pierwszy dzień Jarocin Festiwal 2018. Trzy dni, cztery sceny i ponad 40 wykonawców. Wzorem roku ubiegłego wydarzenie odbędzie się w przestrzeni miejskiej. Rozpoczęcie festiwalu mało miejsce wczoraj wieczorem koncertem Jan Garbarek Group. [ZDJĘCIA Z KONCERTU Jana Garbarka - ZOBACZ TUTAJ]

Przypomnijmy kto wystąpi dzisiaj na jarocińskiej scenie:

PIĄTEK, 13 LIPCA - PARK

Rozstrzygnięcie konkursu Street Levels 2018 - start o 16.30

Konkurs, w ramach którego o występ na głównej scenie JF rywalizowali amatorzy, zawodowcy, składy z undergroundu i wszystkie osoby nagrywające hip - hop w domach. Finałową dwudziestkę wybrali internauci w głosowaniu za pośrednictwem kanału na YT i funpage Street Levels. Ostatecznie ustalenie zwycięzcy nastąpi przez zsumowanie głosów internautów oraz jury.

Kękę - start o 17.45

Kękę to jeden z najbardziej znanych polskich raperów, którego teledyski mają miliony wyświetleń na You Tubie, a płyty pokrywają się podwójną platyną. Jego nowy album - „To Tu” to dojrzały i życiowy materiał, okraszony dawką humoru i sporą dozą autorefleksji.

donGURALesko - start o 18.55

DonGURALesko to pochodzący z Poznania muzyk, którego solowa kariera rozpoczęła się w 2002 roku. Od lat znajduje się w czołówce najlepszych polskich raperów, a jego albumy na zawsze wpisały się w kanon klasyków polskiego rapu.

B.O.K. - start o 20.10

B.O.K. to ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop.

 

Decadent Fun Club - start o 21.25

Zwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych 2017. W następstwie wygranej w Jarocinie grupa nagrała singla („Stardust”) oraz towarzyszyła Krzysztofowi Zalewskiemu podczas jesiennej trasy „Złoto”.

 

W tym miejscu będziemy relacjonować dla Was wszystkie festiwalowe występy. Jeśli nie zdecydowaliście się wybrać na tegoroczny festiwal to właśnie tutaj będziemy zamieszczać relacje wideo, zdjęcia oraz najważniejsze wydarzenia.

 

[AKTUALIZACJA, 17:22]

Właśnie teraz na scenie w parku skończył swój występ raper prosto z Brzezin - Green. Na tę chwilę pogoda nie dopisuje uczestnikom festiwalu, których na koncercie Green'a było około 16-stu. Sam raper skomentował:

 

- Dziękuję Wam, że nie musiałem grać tylko dla ochroniarzy. Jeszcze 6 osób i moglibyśmy rozegrać mecz piłkarski - śmiał się Green.


Aktualnie na scenie prezentują się zwycięzcy konkursu Street Levels 2018 - AESPE z Dąbrowy Górniczej.

Za 15 minut na scenie ma się pojawić radomski raper Kękę.

 

[AKTUALIZACJA, 17:34]

Tymczasem w Spichlerzu zakończyły się warsztaty hip-hopu. W ich trakcie DJ WLB uczył wszystkich chętnych scratchowania. Dzisiaj w Spichlerzu od godziny 21 odbędzie się koncert hip -hopu, na którym wystąpią DJ WLB, Sigma NGWM, Pono, Śliwa, Ostry/Bezimienni, Gra słów i The Gang Band. Wideorelacja poniżej.
 [AKTUALIZACJA, 18:16]

Właśnie swój program na scenie w parku prezentuje Kękę. Radomski raper zgromadził pokaźną ilość młodych, ale nie tylko, ludzi pod sceną. Największe hity wykonawcy spotkały się z euforią wśród festiwalowiczów na polanie przed Pałacem Radolińskich. Raper zagrał między innymi "Cesarz", "Miłość" oraz "Presja", oraz kultowe "Wy***ane". Już o 18:55 na parkowej scenie wystąpi donGURALesko. 

[AKTUALIZACJA, 18:42]

Na rynku rozpoczęły się Jarocinskie Rytmy Młodych. Na scenie właśnie zakończył swój wystep Przybył. Choć może jednak ich jeszcze zobaczymy... Wszystko zależy od jury. 

Niestety nie ma czasu na bis - mowi prowadzący.

Choć rozentuzjazmowana publiczność chciałaby więcej. Pogoda się poprawia, a ludzi przybywa. Przed nami jeszcze występy Agaty Karczewskiej oraz zespołów Radio Slam i Distant Nights.

Przypominamy, że w tegorocznym jury Jarocińskich Rytmów Młodych zasiedli Kasia Nosowska, Piotr Metz, Michał Wiraszko, Tomasz Jankowski i Artur Rawicz.

 

- Jako osoba, która nie zakupiła biletu cieszę sie, że jest darmowa scena - mówi Oskar z Koźmina Wielkopolskiego i dodaje - widzę, że organizatorzy dążą do różnorodności na tegorocznej edycji festiwalu. Ma to swoich zwolenników i przeciwników. Ja jeszcze  nie zdecydowalam, po której stronie jestem. Jednak dużym minusem jest brak ,,dużej gwiazdy".

 

 

[AKTUALIZACJA, 18:50]

Tymczasem na ul. Gołębiej w Jarocinie - takie sceny. Członkinie Pussy Riot udają się na otwarte spotkanie do kina.  
 

[AKTUALIZACJA, 19:42]

Na parkowej scenie trwa koncert pochodzącego Poznania donGURALesko. W rzędach najblizej sceny bawią się najwierniejsi fani, którzy mogą pochwalić się znajomością wszystkich tekstów muzyka. Ludzi ciągle przybywa. Rozgladają się, poznają teren, jednak przy parkowej scenie wiernie pozostają tylko fani hip-hopu.


 

[AKTUALIZACJA, 19,46]

Na rynku wystąpił zespół Radio Slam. Ludzie licznie przybyli obejrzeć młodych rockowców na jarocińskiej scenie na rynku. Przy barierkach bawili się wytrwali fani mocnego grania. 
 

[ZOBACZ WYSTĘP RADIO SLAM NA JAROCIŃSKIEJ SCENIE]

[Aktualizacja 20:21]

Na scenie B.O.K, a ludzi jakby mniej. Jednak artyści starają się  zachęcić publikę -Dla tych co nas nie znają - jesteśmy z Bydgoszczy. Zapraszamy pod scenę tych zainteresowanycy i tych trochę mniej. Pokażemy wam nasze oblicze.

ZOBACZ WYSTĘP B.O.K. NA JAROCIN FESTIWAL


[AKTUALIZACJA, 22:11] 

Na scenie w spichlerzu swój materiał zaprezentował Antone oraz Dizel. Dwóch reprezentantów Bebzaczy rozgrzało zgromadzony tłum w Spichlerzu Polskiego Rocka klasycznymi brzmieniami hip-hopu. O godzinie 22.00 na scenie wystąpił reprezentant Poznania i do niedawna członek wytwórni RPS Enterteyment - Śliwa. Nowy album "Klasa robotnicza" zaprezentował również jarociński raper Śliwa. 

Po występie raperów złapaliśmy ich na krótką rozmowę o naszym mieście oraz ogólnie o scenie rapowej w Polsce i na świecie. Wywiady do zobaczenia już niedługo na portalu jarocinska.pl. 

[ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁA HIP-HOPOWA SCENA W SPICHLERZU POLSKIEGO ROCKA] [KLIKNIJ TUTAJ]

[AKTUALIZACJA, 22:45]

Na naszej scenie prawdziwa gwiazda - Kasia Nosowska. Ludzi tłum, a tuż przy samej scenie najwierniejsi  fani - tańczą, śpiewają i pokazują co to znaczy zabawa. Jej głos sprawia, że każdy uczestnik koncertu czuję się wspaniale, swobodnie i jakby żył dla tego momentu. ,,Dziękujemy bardzo" mówione w skromny a zarazem uroczy sposób po każdym utworze udowadnia jak dużo ten koncert znaczy również dla samej artystki, która, przypominamy - zadebiutowała właśnie w Jarocinie 26 lat temu.

ZOBACZ KONCERT NOSOWSKIEJ NA JF2018

[AKTUALIZACJA, 00:16] 

Pussy Riot - główna gwiazda dzisiejszego dnia zgromadziła sporą grupę słuchaczy pod sceną przed Pałacem Radolińskich. To nie był zwyczajny koncert, a zaangażowany performance.  W przeciwieństwie do występów hip-hopowych, odbiorcami byli głównie starsi festiwalowicze, ale nie zabrakło także młodego pokolenia.

 

Publiczność zgromadzona pod sceną, przy akompaniamencie dziewcząt z Pussy Riot, wykrzykiwała obraźliwe słowa wobec prezydenta Rosji. Wymowny performance, opowiadający między innymi o represjach stosowanych przez władze wobec grupy aktywistek, mocno poruszył słuchaczy. "Wolna Rosja, Wolna Rosja!" - krzyczeli festiwalowicze. 

[ZOBACZ KONCERT PUSSY RIOT!]

Nocą na scenie Park zagrała grupa Świetliki, której występ zakończył pierwszy dzień festiwalu. 

[ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO DNIA - ZOBACZ TUTAJ]

[WIDEO - ZOBACZ TUTAJ] 

4
5
oceń tekst 9 głosów 44%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART