› Aktualności
16:45 / 23.02.2019

Jarocin Festiwal 2019. A to będzie… niespodzianka [SONDA]

Jarocin Festiwal 2019. A to będzie… niespodzianka [SONDA]

Burmistrz Jarocina buduje prawdziwe napięcie wokół Jarocin Festiwalu. Właśnie podał kilka kolejnych szczegółów tegorocznej edycji tej flagowej dla miasta imprezy. Co tym razem zapowiedział Adam Pawlicki?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

To, że burmistrz chce „przewrócić festiwal do góry nogami” okazało się w listopadzie ubiegłego roku. Adam Pawlicki postanowił zmienić organizatora (dotychczasowymi byli: Muzeum Regionalne oraz Biblioteka Miasta i Gminy pod nadzorem wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka - przyp. red.), a także formułę imprezy [więcej TUTAJ].

 

Od tych zapowiedzi minęły ponad trzy miesiące a o tegorocznej edycji festiwalu ciągle nie było żadnych informacji. W odpowiedzi na zadawane przez nas pytania, Adam Pawlicki prosił o cierpliwość i powtarzał, że cały czas trwają rozmowy i negocjacje nowej wersji festiwalu.

 

Tematem zaczęły się interesować także media - również ogólnopolskie. Po „burzy”, jaka przetoczyła się w internecie na temat Jarocin Festiwalu, burmistrz Adam Pawlicki wydał oświadczenie, w którym kategorycznie stwierdził: „Pragnę zdementować doniesienia prasowe z ostatnich dni, według których profil muzyczny Jarocin Festiwal ma się zmienić tak diametralnie, że ma obejmować koncerty z nurtu disco polo czy pop.” [oświadczenie burmistrza Jarocina możesz przeczytać TUTAJ]

 

Zapewnił także, że „trwają zaawansowane rozmowy z zespołem produkcyjnym, który wkrótce przedstawi koncepcję wydarzenia w nowej formule”. Zapowiedział między innymi, że „planowana jest współpraca z jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych”.

 

Burmistrz poinformował o ważnych zmianach w organizacji festiwalu. Po pierwsze impreza wróci na ulicę Maratońską. Po drugie koordynatorem całego przedsięwzięcia będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych (prezesem jest Mariusz Sawarzyński, dyrektor ds. inwestycji spółki Jarocin Sport - przyp. red.). Ważnym faktem jest także to, że w budżecie gminy Jarocin na organizację festiwalu zabezpieczone zostało pół miliona złotych.

 

Adam Pawlicki w swoim oświadczeniu wypowiedział się także na temat wydarzenia nierozerwalnie związanego z festiwalem, czyli Jarocińskich Rytmów Młodych. „Informuję, że przesłuchania powrócą do Jarocina. Przeglądy młodych zespołów koordynował będzie Spichlerz Polskiego Rocka - napisał.

 

Co prawda w czasie posiedzenia Rady Miejskiej Jarocina, które zostało zwołane w sprawie festiwalu w trybie nadzwyczajnym powstało prawdziwe zamieszanie informacyjne, po tym jak sekretarz gminy Mariusz Gryska poddał w wątpliwość kilka informacji z oświadczenia burmistrza [szczegóły TUTAJ].

 

Nie da się ukryć jednak, że osobą decyzyjną w tym przypadku jest jednak Adam Pawlicki i to raczej jego propozycje będą realizowane. Idąc tym tropem wsłuchujemy się w kolejne doniesienia na temat tegorocznego Jarocin Festiwalu, który ma się odbywać od 12 do 14 lipca. A jest czego słuchać, ponieważ burmistrz podał kilka kolejnych szczegółów dotyczących tej edycji imprezy.

 

Burmistrz w jednej z audycji radiowych podkreślił, że „festiwal musi być otwarty na różne gatunki muzyki”.

 

 

- To będzie niespodzianka. Ale myślę, że jedną taką tajemnicę mogę zdradzić, żeby zachęcić do przybycia na festiwal i do świetnej zabawy. Jeden taki pomysł, który do końca nie jest jeszcze ugruntowany, ale bardzo mocno zaawansowany, jeśli chodzi o rozmowy - to jest to, aby festiwal każdego dnia - po muzyce granej na żywo - kończył się zabawą przy muzyce elektronicznej i klubowej - informuje Adam Pawlicki.

 

[czy propozycja burmistrza to dobry pomysł - zagłosuj w naszej sondzie - PONIŻEJ]

 

Za przykład podaje ubiegłoroczny festiwal Sounds Of Freedom, który zorganizowała na zakończenie lata, agencja PRmotion, kierowana wówczas przez obecnego wiceburmistrza Bartosza Walczaka.

 

 

- Świetnie nam wyszła impreza, którą nadzorował Hazel w zeszłym roku, kiedy stadion był pełen. Myślę, że zakończenie każdego dnia Jarocin Festiwalu muzyką klubową, muzyką techno spowoduje, że przyciągnie to kolejne osoby, które chciałyby się dobrze bawić. W końcu jest to środek lata - zaznacza burmistrz.

 

 

Pawlicki przyznaje, że w jego zamyśle Jarocin powinien otwierać się na różne gatunki muzyki. - Nieprawdą jest, że Jarocin był punkiem czy rockiem. Tak, był, ale nie tylko. Zawsze nowe trendy muzyczne, takie jak ostatnio hip-hop, pojawiały się. Bo Jarocin powinien być miastem świeżej muzyki - stwierdza włodarz gminy.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Jarocin Festiwal 2019

Czy Twoim zdaniem zabawa przy muzyce klubowej i elektronicznej na koniec każdego dnai festiwalu to dobry pomysł?

ankieta dodana 22.02.2019, ilość wszystkich głosów: 302
Tak
17%
Nie
81%
Nie mam zdania
1%
1
3
oceń tekst 4 głosów 25%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Powiązane artykuły