› Jarocin festiwal
14:29 / 01.06.2019

Jarocin Festiwal 2019. Drugi koncert „rytmów”. Kto wystąpi?

Jarocin Festiwal 2019. Drugi koncert „rytmów”. Kto wystąpi?

fot. Źródło: Jarocin Festiwal 2019, facebook

Dwanaście zespołów wybranych przez jury Jarocińskich Rytmów Młodych występuje teraz na scenie klubu Kontrapunkt w Spichlerzu Polskiego Rocka. Laureaci trzech takich koncertów wystąpią w lipcu na festiwalowej scenie. Pierwszy zespół już został wyłoniony. Teraz czeka nas drugi koncert. Kto tym razem zagra i kto okaże się najlepszy?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRTDo tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych zgłosiło się ponad sto kapel. Spośród nich komisja konkursowa w składzie: Marek Piekarczyk - przewodniczy oraz Sidney Polak i Tomasz Jankowski - wybrała dwanaście najlepszych. Przeszły one do kolejnego etapu eliminacji, czyli koncertów w Kontrapunkcie [szczegóły TUTAJ]. Pierwszy taki koncert już się odbył 26 maja. Wystąpili: Calei, Glasspop, Hurrockaine i Izzy and the Black Trees. Jury uznało, że najlepszy był ten ostatni - Izzy & The Black Trees [więcej TUTAJ].
 

 

[burmistrz Jarocina chce sprzedać ponad 40 hektarów gminnej ziemi, dwóch rolników chce kupić - czy dojdzie do transakcji - szczegóły TUTAJ]

 

 

Teraz czeka nas występ kolejnej czwórki. W niedzielę - 2 czerwca na scenie Kontrapunku wystąpią: Jagoda Kret, The Sunlit Earth, SUNSMOKE i Rusty Pine. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 

 

Półfinaliści - zwycięzcy koncertów eliminacyjnych - wystąpią na scenie pierwszego dnia tegorocznego Jarocin Festiwalu, czyli 13 lipca. Z ich grona wyłoniony zostanie laureat Jarocińskich Rytmów Młodych. Otrzyma on nagrodę wartości 15 tys. zł na nagranie singla w wersji digitalowej w profesjonalnym studio oraz realizację teledysku. Wystąpi też w festiwalowym koncercie transmitowanym przez jedną z ogólnopolskich telewizji drugiego dnia imprezy.
 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak możesz jej pomóc - kliknij TUTAJ]

 

 

Kogo zobaczymy na scenie Kontrapunktu 2 czerwca?
 

 

Jagoda Kret - pisze teksty i współkomponuje swoje utwory. Jest finalistką III edycji The Voice of Poland. Jej muzyka to zbiór „brudnych”, gitarowych, bluesowo-rockowych brzmień i folkowych melodii. W 2018 roku na platformie YouTube ukazały się trzy utwory w formie Live Session, zwiastujące nadchodzący materiał. Wśród nich znalazło się „5 kroków”, które od stycznia 2019 roku dołączyło do projektu „My name is New” - inicjatywy utworzonej przez wytwórnię Kayax.
 

 

The Sunlit Earth - to „drapieżne, nowojorskie brzmienie” przywołujące skojarzenia z wczesnym The Strokes, połączone z melodyjnością i energią charakterystyczną dla niezależnej sceny brytyjskiej. Zespół powstał w Trójmieście w 2012 roku. W 2013 roku wziął udział w przeglądzie zespołów do festiwalu Męskie Granie organizowanym przez Polskie Radio Trójka i decyzją słuchaczy zakwalifikował się do wystąpienia na finałowym koncercie trasy w Żywcu. Od tego czasu The Sunlit Earth wystąpił na wielu festiwalach, między innymi Soundrive w gdańskim B90, polenmARkT w niemieckim Griefswaldzie oraz Transit Festival (Niemcy).
 

 

Sunsmoke - to groove, „zwarte porywające riffy, melodia i bezkompromisowy agresywny rap”. Grupa została założona przez: Artizmo, Brzozę i Tobiego, którzy grali ze sobą w przeszłości w różnych projektach. W sierpniu 2017 roku spotkali się po latach na sali prób. Tak zaczęły powstawać pierwsze numery wyznaczające kierunek muzyczny zespołu. Wiosną 2018 roku, po długich poszukiwaniach, do składu dołączył Soul, charyzmatyczny wokalista, nadając ostateczny kształt, charakter i tożsamość grupie. Na początku roku 2019 Sunsmoke zadebiutował na scenie, grając pierwsze koncerty, które cieszą się pozytywnym odbiorem przez publiczność.
 

 

Rusty Pine - projekt muzyczny założony przez rodzeństwo Kasię i Krzyśka Zagajewskich. Kasia pisze teksty i melodie. Jej głos to połączenie dwóch biegunów - głosu silnego i awanturniczego, który kontestuje z głosem delikatnym. Swój warsztat rozwijała w Ośrodkach Kultury w Warszawie pod okiem specjalistów w dziedzinie kształceniu głosu. Krzysiek jest zawodowym muzykiem, który występował u boku takich artystów jak Natalia Nykiel, Piotr Bukartyk, Piotr Zioła, Krzysztof Zalewski, Krystyna Prońko i wielu innych. On odpowiada za aranżacje i kompozycje muzyczne zespołu. Jego solówki to niejednokrotnie główny przewodnik po emocjach i przekazie, jaki niosą ze sobą utwory Rusty Pine. Dopełnieniem grupy są - perkusista Tomek Zagórski oraz basista Tomek Gąsowski.
 

 

Koncerty eliminacyjne można zobaczyć w przekazie „na żywo” na www.jarocinfestiwal.pl w zakładce - live stream.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART