› Jarocin festiwal
15:19 / 14.07.2019

Jarocin Festiwal 2019. DZIEŃ DRUGI [AKTUALIZACJE][FOTO]

Jarocin Festiwal 2019. DZIEŃ DRUGI [AKTUALIZACJE][FOTO]

fot. Michał Pakulski

Jarocin. Jarocin Festiwal 2019. TVP. Koncert telewizyjny. 40-lecie zespołu Dżem. Śledź na bieżąco ostatni dzień festiwalu!

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

 

[TA NOTATKA JEST AKTUALIZOWANA - odśwież lub wciśnij F5]

 

Dzisiaj drugi, a zarazem ostatni dzień Jarocin Festiwal 2019. W niedzielne popołudnie wystąpią na scenie przy Maratońskiej takie zespoły jak Róże Europy, Happysad, LemON oraz oczywiście wyczekiwany przez wielu koncert zespołu Dżem, który świętuje swoje 40-lecie.

Przypominamy również, że w lipcu przypada także 25. rocznica śmierci legendarnego wokalisty Dżemu - Ryszarda Riedla, który na jarocińskich festiwalach bywał wielokrotnie.  

 

Bilety na ostatni dzień festiwalu w cenie 99 zł są cały czas do nabycia za pośrednictwem strony internetowej biletomat.pl oraz w kasach na terenie festiwalu.

 

O godzinie 19.00 rozpocznie się koncert, który będzie nagrywany dla Telewizji Polskiej. Nie będzie to jednak transmisja na żywo. Występy mają zostać sfilmowane i retransmitowane. Koncert będzie rejestrowany przez 9 kamer. ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO ZZA KULIS FESTIWALU [KLIKNIJ].

 

 

– Ponad 700 urządzeń świetlnych zainstalowanych na scenie, jest to ogromna produkcja. Nie wiem czy dobrze robię, że użyję takiego określenia ale jest ona porównywalna z Woodstockiem. To jest naprawdę jedna z większych produkcji w tym kraju – twierdzi kierownik produkcji festiwalu w Jarocinie, Jacek Pietrasik.

 

 

Przypomnijmy, kto wystąpi podczas drugiego dnia Jarocin Festiwal 2019:

17:00 Otwarcie bram

W niedzielę odbędzie się koncert telewizyjny. Został on podzielony na dwie części. Pierwsza z nich potrwa od 19:30 do 21:45. W jej trakcie wystąpią Róże Europy, Grubson, Marcelina, Happysad, Kasia Kowalska, Marek Piekarczyk, Piotr Cugowski, Ukeje, Sebastian Riedel & Cree, LemON, Renata Przemyk, Mrozu, Tabu, Zwycięzca JRM 2019 oraz Sidney Polak


Róże Europy

Róże Europy – muzyka pełna autentyczności i uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. Lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią. 36 lat historii… Oficjalnie zespół po raz pierwszy zaprezentował się na żywo 5 sierpnia 1985 roku na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie przed ponad 12 tysięczna publicznością Festiwalu. W trakcie ich występu będziemy mogli usłyszeć kawałki z płyt, nad którą obecnie pracują. Nosi ona tytuł Best of…

 

Grubson

GrubSon – naprawdę nazywa się Tomasz Iwanca i pochodzi z Rybnika. Wokalista, raper, producent muzyczny, DJ i wulkan energii w jednej osobie. GrubSon najbardziej znany jest z energetycznych koncertów, których przez ostatnie lata zagrał kilkaset. Razem z Jareckim i DJem BRK, a także zespołem SANEPID, potrafią “rozpalić ogień” na każdej scenie, na której występują.

 

Marcelina

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2011 roku wydała debiutancki album studyjny Marcelina, który promowany był przez single „Tatku” oraz „Nie chcę już”. W 2012 roku otrzymała m.in. nominację do Fryderyków (w kategorii „Debiut roku”). Występowała na największych festiwalach w Polsce (na Open’er Festival, a także Orange Warsaw Festival, Coke Live, Off Camera oraz na Głównej Scenie Przystanku Woodstock) i koncertowała na świecie (w Londynie, Paryżu, Risoul, Les Sybelles, na Mauritiusie; odbyła dwutygodniową trasę po Japonii). W wrześniu ubiegłego roku ukazała się jej czwarta płyta „Koniec wakacji”, którą promują single „Tańcz” i „Dinozaury”.

 

Happysad

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 5 złotych płyt oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

Kasia Kowalska

 

Kasia Kowalska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych artystek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się złotem lub platyną. Autorka wielu przebojów: „Prowadź mnie”, „Ato co mam”.

 

LemON

Grupa LemON powstała w 2012 roku. Jest w tej chwili jedną z najpopularniejszych grup muzycznych w Polsce, koncertują niemal bez przerwy od pięciu lat, a ciągle przybywa im fanów. Jej charyzmatyczny lider – Igor Herbut jest zapraszany też do wielu współprac z innymi artystami. Ostatnim hitem jest utwór „Spragniony”, w którym Herbut śpiewa razem z Kamilem Bednarkiem.

 

Mrozu

Mrozu – polski piosenkarz wykonujący muzykę z z pogranicza popu i R&B, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. W tym roku obchodzi 10 – lecie twórczości artystycznej, którą uczcił swoją piątą płytą - „AURA”, którą kontynuuje myśl, dzięki której narodził się „ZEW” (poprzedni album), wynosząc ją na jeszcze wyższy poziom energetyczny.

 

Tabu

Tabu powstali w 2003 roku w Wodzisławiu Śląskim z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Wcześniej wydali 4 płyty: „Jednosłowo” (2006), „Salut” (2009), „Endorfina” (2012), „Meteory” (2015) oraz album live z Przystanku Woodstock 2014. Na przełomie swojej 15-letniej historii Tabu zagrało ponad 1000 koncertów w kilku krajach. Z reguły nie mają powodów, aby narzekać na frekwencję na swoich występach. Ich popularność dawno wykroczyła poza środowisko reggae. To wielka rodzina i machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Grupa jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

 

ZOBACZ PODSUMOWANIE Z PIERWSZEGO DNIA FESTIWALU [KLIKNIJ TUTAJ]


O 22.15 na scenie zobaczymy kultowy zespół Dżem, który zagra koncert z okazji swojego 40-lecia. Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Byli pierwszym odkryciem Jarocina. Występowali chyba na wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce.Koncertowali w całej  Europie, a także Amerce Płn., a nawet Azji. Stawali na jednej scenie z Rolling Stonesami, Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd, AC/DC a ich utwory wykonuje przeszło pięćdziesiąt zespołów, w tym również Metallica.

Koncert również będzie nagrany, a następnie retrensmitowany w publicznej telewizji.
 
Tegoroczny festiwal zakończy zespół True Colors Band wraz z DJ'em. Zagrają oni covery takich zespołów jak Bon Jovi. Metallica, Van Halen, Nirvana, Evanscence, The Clash. Nie zabraknie również polskich kapel, m.in Lady Pank, O.N.A., Manaam czy Bajm.

 

[AKTUALIZACJA, 13.12]

 

O godzinie 12.00 w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie odbyła się promocja książki "Rysiek Riedel we wspomnieniach" autorstwa Marcina Sitka oraz Sebastiana Riedla, syna tytułowego, legendarnego wokalisty zespołu Dżem. Spotkanie z synem Ryśka Riedla było przesiąknięte śmiesznymi anegdotami, historiami z koncertów oraz opowieściami, o tym jaki był prywatnie najpopularniejszy rock&roll'owiec w Polsce. Wszystko to znajdziecie również w książce.

Spichlerz Polskiego Rocka już przed 12.00 był wypełniony po brzegi, a wielu zainteresowanych czekało nawet przed lokalem, żeby chociaż posłuchać gitarowego recitalu w wykonaniu "Bastka".

ZOBACZ LIVE Z KONCERTU

 

[AKTUALIZACJA, 17.56]

 

Po otwarciu bramek pierwsi festiwalowicze ruszyli do wejścia. W porównaniu z sobotnim popołudniem, dzisiaj uczestników jarocińskiej imprezy było o wiele więcej. Pierwsza część koncertu telewizyjnego rozpocznie się dopiero o 19.30. Aktualnie trwają prace techniczne oraz próby zespołów. 

ZOBACZ LIVE Z ULICY MARATOŃSKIEJ 

 

[AKTUALIZACJA, 19.38] 

Na scenie występuje właśnie zespół Happysad! Wykonują utwór "Nadzy na mróz". Pod sceną zbiera się co raz więcej ludzi. Jest to początek koncertu nagrywanego dla Telewizji Polskiej. 

 

[AKTUALIZACJA, 19.56]

Jarocińską scenę przejął GrubSon. Twórca takich hitów jak "Na szczycie" czy "Naprawimy to" wystąpił także w ubieglym roku na Jarocin Festiwal, wtedy na scenie w jarocińskim parku. Rapera przywitał głośny tłum festiwalowiczów. 

 

GRUBSON - NA SZCZYCIE! ZOBACZ LIVE! 

 

[AKTUALIZACJA, 20.16] 

 

Wieloletnia bywalczyni jarocińskiego festiwalu porwała tłum ludzi przy ul. Maratońskiej. Na scenie Kasia Kowalska ze swoim utworem "Aya". W ciągu lat pracy artystycznej Kasia zdobyła wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, a także MTV European Music Awards. Na swoim koncie ma ponad milion sprzedanych płyt.

 

[AKTUALIZACJA, 21.36]

Po raz kolejny na deskach jarocińskiej sceny pojawiła się Renata Przemyk, która wczoraj wykonała koncert z okazji 30-lecia swojej pracy artystycznej. Przed nią publicznośc zabawiał Marek Piekarczyk, Damian Ukeje, Sebastian Riedel & Cree oraz zespół Lemon. 

 

[AKTUALIZACJA, 21.58] 

Czuję Twoją aurą, rezonują fale... - z hitem "Aura" scenę przejął Mrozu. Twórca przeboju "Miliony monet" porwał jarocińską publikę. 

 

 

 

[AKTUALIZACJA, 22.26]

Na scenie odbywa się wręczenie nagród laureatowi Jarocińskich Rytmów Młodych - zespołowi Para. Statuetkę oraz nagrodę w postaci czeków na nagranie singla i teledysku (za 5 oraz 10 tysięcy złotych) wręczył osobiście burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Zwycięzcy konkursy wykonują właśnie jeden ze swoich utworów. 

 

[AKTUALIZACJA, 22.44] 

Drugi już raz na scenie podczas tego festiwalu występuje Sidney Polak, który wykonuje swój najpopularniejszy utwór - "Otwieram wino". 

 

[AKTUALIZACJA, 23.00] 

Długo wyczekiwany skład Róże Europy przejął Jarocin Festiwal 2019! Namiastka Rock&Roll'a unosi się w powietrzu przy ul. Maratońskiej.

Pomimo już dość niskiej temperatury, dużo osób nadal wytrwale czeka na koncert zespołu Dżem. Wśród festiwalowiczów można zauważyć koszulki, bandany i inne gadżety związane właśnie z tą kapelą. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU TELEWIZYJNEGO [DUŻO ZDJĘĆ][KLIKNIJ]

 

[AKTUALIZACJA, 23.43]

Po lekkim opóźnieniu na scenie wreszcie wyszedł zespół DŻEM, KTÓRY ŚWIĘTUJE SWOJE 40-LECIE! Nasi operatorzy kamer i fotografowie ruszyli pod scenę, gdzie nagrają dla Was 3 utwory! Resztę będzie można zobaczyć w Telewizji Publicznej. Poinformujemy Was jeszcze o dokładnym czasie emisji. 

 

ZDJĘCIA Z 40-LECIA ZESPOŁU DŻEM [KLIKNIJ TUTAJ] 

 

 

ZOBACZ NA DOLE - FILM Z PODSUMOWANIA drugiego dnia JF

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART