› Aktualności
10:00 / 13.07.2019

Jarocin Festiwal 2019 DZIEŃ PIERWSZY. AKTUALIZACJE.

Jarocin Festiwal 2019 DZIEŃ PIERWSZY. AKTUALIZACJE.

fot. Mikołaj Dziurzyński

 Jarocin. Jarocin Festiwal 2019. Już dzisiaj na scenie wystąpią Sebastian Riedel & Cree, Renata Przemyk, Marek Piekarczyk, Piotr Cugowski oraz Sidney Polak.


 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

[TA INFORMACJA JEST AKTUALIZOWANA - odśwież lub wciśnij F5]


 

To już dzisiaj pierwszy dzień Jarocin Festiwal 2019. W tym roku impreza potrwa dwa dni, a w jej trakcie zagra 21 wykonawców. Po dwóch latach festiwal wraca na ulicę Maratońską. Pytanie czy wraz z imprezą wróci też słynny rów? 


 

Cały czas dostępne są bilety. Karnet dwudniowy kosztuje 140 złotych. Z kolei bilet na jeden dzień 99 złotych. Sporo wejściówek trafiło w tym roku na rynek wtórny. Mieszkańcy jednego z osiedli otrzymali bilety w ramach rekompensaty za utrudnienia związane z remontami  [TUTAJ] i [TUTAJ]


 

Od wczoraj trwają już atrakcje. Na rynku trwa impreza o nazwie Festiwalowy Rynek, gdzie ma miejsce festiwal food trucków, a także wystąpiły cztery zespoły: Teren Prywatny, No Way, Senders oraz Night Inspirations [ZOBACZ GALERIĘ]. Dzisiaj koncerty ruszą o godzinie 15:00, natomiast food trucki będą czynne od 12:00. O 15:00 przewidziany jest też zjazd motocyklistów.


 

Przypomnijmy, kto wystąpi podczas pierwszego dnia Jarocin Festiwal 2019:


 

14:00 Otwarcie bram

HLA4Transplant – zespół Fundacji Dla Transplantacji – część 1 – start 15:00

Zespół HLA jest bojowym ramieniem Fundacji Dla Transplantacji, promującym ideę transplantacji poprzez muzykę i sztukę. HLA propaguje każdym koncertem transplantację jako metodę ratowania życia i zdrowia, a przede wszystkim chce uświadamiać, uwrażliwiać i apelować do ludzi w różnym wieku i różnych profesji o rozpowszechnianie idei przeszczepów.


 

Sunsmoke – Wyróżnienie Jarocińskich Rytmów Młodych 2019 – start 15:40.

SUNSMOKE to groove-metalowy zespół z Warszawy. Muzyka to połączenie tłustych riffów, osadzonych bębnów, energetycznych aranży i agresywnego rapu.


 

Izzy & The Black Trees – Zwycięzca Kwalifikacji Jarocińskich Rytmów Młodych 2019 – start 16:20.

Grupa gra postpunkowy indie rock. Wygrali pierwszy konkurs kwalifikacyjny, który odbył się 26 maja w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie.


 

Para – Zwycięzca Kwalifkacji Jarocińskich Rytmów Młodych – start 17:00.

PARA to zespół muzyczny grający muzykę ElektroPOP. Wygrali trzeci konkurs kwalifikacyjny, który odbył się 23 czerwca w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie.


 

Zespół Jagody Kret – Zwycięzca Kwalifikacji Jarocińskich Rytmów Młodych 2019 – start 17:40

27-letnia artystka pochodząca z gór. Finalistka III edycji The Voice of Poland. Pisze własne teksty, współtworzy autorskie dźwięki. Jej muzyka to zbiór "brudnych", gitarowych, bluesowo-rockowych brzmień i spokojnych, folkowych melodii. Wygrała drugi konkurs kwalifikacyjny, który odbył się 2 czerwca w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie.


 

Uruchomienie linii SMS-owych do głosowania na zwycięzcę JRM 2019. Głosowanie potrwa od 18:15 do 21:00


 

HLA4Transplant – zespół Fundacji Dla Transplantacji – część 2 – start 18:20


 

Sidney Polak – start 18:45

Sidney Polak jest Warszawiakiem, piewcą Warszawy i warszawskiej Chomiczówki, na której się wychował. W swojej twórczości łączy gatunki takie jak reggae, hip-hop i miejski folk. Niedawno wydał swoją trzecią solową płytę, którą powraca na rynek po kilkuletniej przerwie. Album pt. “3” wyraźnie nawiązuje do płyty debiutanckiej. 2019 to rok intensywnej promocji najnowszego albumu. Będzie wypełniony premierami pięciu nowych videoklipów i kilkudziesięcioma koncertami w Polsce i za granicą.


 

Marek Piekarczyk & Piotr Cugowski & Ukeje – start 20:00

Marek Piekarczyk podczas festiwalu będzie świętował urodziny. Znany z występów w zespole TSA, którego był członkiem, z przerwami od 1981 do 2018 roku. W tym roku wystąpi w nowym projekcie m. in. z Piotrem Cugowskim i Ukeje. Premiera odbędzie się właśnie w Jarocinie.


 

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. Od 2001 r. Stoi na czele zespołu Bracia, który stworzył wraz z bratem, Wojtkiem. Zespół zagrał setki koncertów w kraju oraz zagranicą, wydając 4 albumy studyjne. Piotr Cugowski jest częstym gościem w różnego rodzaju projektach muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz z legendami światowej muzyki.


 

Damian Ukeje zaczął być znany szerokiej publiczności w roku 2011, gdy trafił do programu The Voice Of Poland. Jego charakterystyczny, szczery głos natychmiast pomógł mu zaskarbić sympatię widzów i zapewnił wygraną.

W projekcie Piekarczyk/Cugowski/Ukeje pojawi się także wrocławski zespół STRAIN. Od 2012 roku grupa wykonała prawie 300 koncertów w Polsce i w Niemczech. Koncertowali z takimi zespołami jak: TSA, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Hunter, Ira, Lady Pank


 

Renata Przemyk – koncert z okazji 30-lecia działalności artystycznej – start 21:15

Renata Przemyk jest obecna na polskiej scenie muzycznej od 1989 roku. W jej twórczości inspirowała ją awangarda, scena punkowa i zimna fala lat osiemdziesiątych. Jest znana z piosenek, które już przez dziesięciolecia są rozpoznawalnymi przebojami: „Babę zesłał Bóg”, „Zero”. „Kochaj mnie jak wariat”, „Kłamiesz” i wiele innych. Ten rok to początek obchodzenia jej jubileuszu trzydziestolecia pracy artystycznej – Jarocin 1989.


 

Sebastian Riedel & Cree – Koncert z okazji 25-lecia działalności artystycznej – start 22:30

Cree to zespół grający rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Zespół powstał w 1994 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie. Zespół gra aktualnie w składzie Sebastian Riedel (gitara, wokal, harmonijka ustna), Sylwester Kramek (gitara), Lucjan Gryszka (gitara basowa), Amadeusz Majerczyk (perkusja), Adam Lomania (instrumenty klawiszowe).

 

[Aktualizacja, 14:35]

Bramy zostały otwarte. Na teren imprezy wchodzą pierwsi festiwalowicze. Na scenie trwają jeszcze próby przed koncertami.

 

ZOBACZ WIDEO ZZA KULIS JAROCIŃSKIEGO FESTIWALU [KLIKNIJ TUTAJ]

 

[Aktualizacja, 15:05]

Na scenie pojawił się pierwszy tegoroczny wykonawca zespół HLA4Transplant – Zespół Fundacji dla Transplantacji. Jest to pierwsza część ich występu, po raz drugi pojawią się o godzinie 18:20.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU HLA4TRANSPLANT - ZESPOŁU FUNDACJI DLA TRANSPLANTACJI [KLIKNIJ TUTAJ]

[Aktualizacja, 15:40]

Przez najbliższe dwie godziny na scenie będą się prezentować zespoły, które wystartowały w tegorocznych Jarocińskich Rytmach Młodych. Na początek na scenie pojawi się zespół Sunsmoke, który otrzymał od jury JRM 2019 wyróżnienie.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU ZESPOŁU SUNSOMKE [KLIKNIJ TUTAJ]

 

[Aktualizacja, 16:15]

Rozpoczynamy Finał Jarocińskich Rytmów Młodych. Pierwszym zespołem, na który będzie można zagłosować jest kapela Izzy & The Black Trees. To właśnie oni zaczynają teraz swój koncert.

 

ZOBACZ ZDJĘCIE Z WYSTĘPU IZZY & THE BLACK TREES W NASZEJ GALERII [KLIK]

 

[Aktualizacja, 17:05]

Za chwilę na scenie pojawi się kolejny z finalistów Jarocińskich Rytmów Młodych, zespół Para. W przerwach między występami publika raczy się muzyką z taśmy.

 

[Aktualizacja, 18:00]

Ostatnim finalistą tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych jest zespół Jagody Kret. Wokalistka ma za sobą między innymi finał The Voice of Poland, więc jest już znana szerszej publiczności. My tymczasem mamy pierwsze opinie uczestników festiwalu. Wideo już wkrótce na naszym portalu.

 

 

[Aktualizacja, 18:40]

Zakończyły się koncerty finalistów Jarocińskich Rytmów Młodych 2019. Teraz rozpoczęło się głosowanie SMS-owe, które potrwa do godziny 21:00. ZOBACZ JAK GŁOSOWAĆ [TUTAJ]. Już za chwilę druga część koncertu HLA4Tarnsplant – Zespołu Fundacji Dla Transplantacji.

 

 

[Aktualizacja, 19:05]

Na scenie pierwsza duża gwiazda tegorocznego Jarocin Festiwal - Sidney Polak. Pod sceną pojawiła się większa publiczność. Jak zwykle bardzo popularnym miejscem jest rów, gdzie można spotkać podobną ilość ludzi jak na terenie imprezy.

 

 

 

[Aktualizacja, 19:40]

„Otwieram wino” i inne hity Sidneya Polaka przyciągnęły pod scenę bardzo dużo festiwalowiczów. Już wkrótce na naszym portalu zdjęcia z tego koncertu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU SIDNEY'A POLAKA [KLIKNIJ TUTAJ]

 

[Aktualizacja, 20:20]

Już za chwilę premiera projektu muzycznego, w którym wystąpi trio Marek Piekarczyk, Wojciech Cugowski i Ukeje. Za 40 minut zostaną zamknięte linie SMS-owe do głosowania na zwycięzce Jarocińskich Rytmów Młodych 2019.

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU PIEKARCZYK, CUGOWSKI, UKEJE TRIO [KLIKNIJ TUTAJ]

 

[Aktualizacja, 21:20]

Zakończyła się premiera projektu Piekarczyk, Cugowski, Ukeje Trio. Dzisiaj Marek Piekarczyk obchodzi swoje 67 urodziny i w związku z tym publiczności oraz pozostali artyści, którzy grali razem z nim odśpiewali gromkie „Sto lat”. Zakończyło się głosowanie na zwycięzcę Jarocińskich Rytmów Młodych. Poinformujemy was, kto wygrał, gdy tylko zostanie to ogłoszone.

 

[Aktualizacja, 21:35]

Rozpoczyna się pierwszy z dzisiejszych jubileuszy. Na scenie Renata Przemyk, która obchodzi 30-lecie twórczości. Dla artystki jest to jednocześnie powrót do Jarocina właśnie po 30 latach, po raz ostatni była w naszym mieście w 1989 roku. Po tym koncercie zostanie ogłoszony zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych 2019.

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU RENATY PRZEMYK [KLIKNIJ TUTAJ]

 

[Aktualizacja, 22:50]

Zwycięzcą Jarocińskich Rytmów Młodych został zespół Para. W nagrodę otrzyma on możliwości nagrania w profesjonalnym studio utworu, realizację teledysku oraz występ w dniu jutrzejszym podczas pierwszej części koncertu telewizyjnego.

Zakończył się też koncert Renaty Przemyk. Publiczność skandowała gromkie „Renata, Renata”, a artystka stwierdziła, że czuje ducha Jarocina sprzed trzydziestu lat. Na koniec piosenkarka wraz zespołem zrobiła sobie grupowe zdjęcie z fanami. Artystka zachęcona przez publiczność zagrała jeszcze 3 utwory„na bis”. Po zakończonym koncercie burmistrza Jarocina – Adam Pawlicki wręczył Renacie Przemyk – nagrodę z okazji 30-lecia twórczości artystycznie.

 

[Aktualizacja, 23:15]

Ostatnim koncertem dzisiejszego wieczoru jest również jubileusz. Na scenie Sebastian Riedel oraz grupa Cree świętują 25 lat swojej twórczości. Już jutro Sebastian Riedel w koncercie akustycznym będzie wspomniał swojego ojca – Ryśka, którego 25 rocznica śmierci przypada już za 17 dni – 30 lipca. To wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 w Spichlerzu Polskiego Rocka.

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU SEBASTIANA RIEDLA I ZESPOŁU CREE [KLIKNIJ TUTAJ]

 

[TA INFORMACJA JEST AKTUALIZOWANA - odśwież lub wciśnij F5]

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST