› Aktualności
09:40 / 13.05.2019

Jarocin Festiwal 2019. Kto zagra, kiedy i za ile będą bilety - szczegóły już dzisiaj

Jarocin Festiwal 2019. Kto zagra, kiedy i za ile będą bilety - szczegóły już dzisiaj

fot. Beata Frąckowiak - Piotrowicz

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki na dzisiaj - 13 maja zwołał dziennikarzy, żeby przekazać szczegóły organizacji tegorocznego Jarocin Festiwalu. Wszyscy czekamy na informacje, kto zagra, ile będą kosztowały bilety i kiedy ruszy ich sprzedaż.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Do festiwalu pozostały dwa miesiące a nadal niewiele wiemy, jak będzie wyglądała impreza. Do wiadomości podano tylko, że koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Jarocińska Agencja Rozwoju, a organizatorem agencja Visionair z Łodzi [szczegóły TUTAJ].

 

 

[od czego rozpoczęły się zmiany w organizacji tegorocznego Jarocin Festiwalu - czytaj TUTAJ]

 

 

Poza tym festiwal został ograniczony do dwóch dni i odbędzie się przy ulicy Maratońskiej w sobotę i niedzielę - 13 i 14 lipca. Sobotnia część festiwalu będzie obejmowała koncerty młodych kapel - laureatów Jarocińskich Rytmów Młodych oraz koncerty „gwiazd”. Zwycięzca JRM wystąpi w niedzielę - 14 lipca Koncert ma być transmitowany przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

 

 

JAR ogłosił też konkurs młodych kapel. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do wyznaczonego terminu, który i tak został przedłużony - czyli do poniedziałku 6 maja [więcej TUTAJ] - zgłosiło się około 100 zespołów. W ubiegłym roku było ich około 350.

 

 

[podwyżka opłat za śmieci w gminie Jarocin - szczegóły TUTAJ]

 

 

Budżet tegorocznego wydarzenia - zważywszy na dwa dni jej trwania - jest niemały. Jarocińska Agencja Rozwoju daje 2 miliony złotych, a gmina Jarocin 500 tysięcy.

 

 

Co ma tyle kosztować? Okazuje się, że najdroższa będzie dwugodzinna transmisja telewizyjna na żywo z festiwalu.

 

 

- Albo sprzedajemy festiwal w telewizji i wychodzimy na cały kraj albo nie. Tak to wszystko kosztuje - wyjaśniał jakiś czas temu Robert Cieślak, prezes Jarocińskiej Agencji Rozwoju.

 

 

 

Z podanych przez niego informacji wynika, że w tym roku nie będzie tańszych biletów dla mieszkańców gminy Jarocin. - Z tym wiążą się duże problemy w związku z RODO, czyli ochroną danych osobowych. Już w ubiegłym roku były z tym kłopoty - argumentował szef JAR-u [szczegóły TUTAJ].

 

 

Integralną częścią wydarzenia są Jarocińskie Rytmy Młodych. Laureatów tego konkursu wybierze komisja, której będzie przewodniczył Marek Piekarczyk.

 

 

I na tym informacje na temat tegorocznego festiwalu się kończą. Kiedy dowiemy się kto zagra na jarocińskiej scenie, ile będą kosztowały bilety i kiedy ruszy ich sprzedaż?

 

 

Otóż burmistrz Adam Pawlicki na dzisiaj - 13 maja zwołał dziennikarzy na konferencję prasową i zapowiedział, że zdradzi szczegóły organizacji Jarocin Festiwal 2019. Konferencja odbędzie się w Spichlerzu Polskiego Rocka - początek o godz. 13.00.

 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - głównym wydarzenie tegorocznego Jarocina ma być jubileuszowy koncert zespołu „Dżem” na 40-lecie działalności grupy. Już w ubiegłym roku, jeszcze przed zmianami organizacyjnymi zapowiadano, że kolejna edycja festiwalu odbędzie się w kontekście „Motyw Riedel”. To, jak tłumaczy nam osoba związana z organizatorem - ma być jedno z „najważniejszych wydarzeń muzycznych” w tym roku w Polsce.

 

Na festiwalu zaśpiewa Renata Przemyk (zawsze entuzjastycznie przyjmowana przez jarocińską publiczność) i zespół Cree.

 

Z niepotwierdzonych informacji wynika również, że organizatorzy prowadzą rozmowy na temat występu na jarocińskiej scenie Anity Lipnickiej i Katarzyny Kowalskiej.

 

[AKTUALIZACJA 13.05]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Wybierasz się na Jarocin Festiwal 2019?

Jarocin Festiwal 2019 

ankieta dodana 16.04.2019, ilość wszystkich głosów: 701
Tak
18%
Nie
62%
Jeszcze się zastanawiam
20%
2
5
oceń tekst 7 głosów 29%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST