12:19 / 03.06.2019

Jarocin Festiwal 2019. Znamy drugiego laureata „Rytmów”

Jarocin Festiwal 2019. Znamy drugiego laureata „Rytmów”

fot. Fot. Organizatorzy

Dwanaście zespołów wybranych przez jury Jarocińskich Rytmów Młodych występuje w kolejnych koncertach na scenie klubu Kontrapunkt w Spichlerzu Polskiego Rocka. Laureaci zaprezentują się w lipcu na scenie Jarocin Festiwalu 2019. Pierwszego zwycięzcę poznaliśmy tydzień temu. Teraz jury ogłosiło drugiego. Kto nim został?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Do tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych zgłosiło się ponad sto kapel. Spośród nich komisja konkursowa w składzie: Marek Piekarczyk - przewodniczy oraz Sidney Polak i Tomasz Jankowski - wybrała dwanaście najlepszych [o tym więcej czytaj TUTAJ]. Przeszły one do kolejnego etapu eliminacji, czyli koncertów w Kontrapunkcie [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

Półfinaliści - zwycięzcy koncertów eliminacyjnych - wystąpią na scenie pierwszego dnia tegorocznego Jarocin Festiwalu, czyli 13 lipca. Z ich grona wyłoniony zostanie laureat Jarocińskich Rytmów Młodych. Otrzyma on nagrodę wartości 15 tys. zł na nagranie singla w wersji digitalowej w profesjonalnym studio oraz realizację teledysku. Wystąpi też w festiwalowym koncercie transmitowanym przez jedną z ogólnopolskich telewizji drugiego dnia imprezy.

 

 

[ważny komunikat jarocińskich wodociągów - uważaj, może zabrakną wody w kranach - szczegóły TUTAJ]

 

 

Pierwszy taki koncert Jarocińskich Rytmów Młodych odbył się 26 maja. Wystąpili: Calei, Glasspop, Hurrockaine i Izzy and the Black Trees. Jury uznało, że najlepszy był ten ostatni - Izzy & The Black Trees [zobacz więcej TUTAJ].

 

 

Publiczność miała okazję wysłuchać w minioną niedzielę - 2 czerwca. Na scenie Kontrapunku wystąpili: Jagoda Kret, The Sunlit Earth, SUNSMOKE i Rusty Pine.

 

 

[burmistrz chce sprzedać cztery działki w atrakcyjnym miejscu, jaki związek ze sprawa ma sledztwo prokuratury - czytaj TUTAJ]  

 

 

Dzisiaj - 3 maja w samo południe dwóch spośród trzech jurorów - Sidney Polak i Tomasz Jankowski ogłosili zwycięzcę. Została nią Jagoda Kret, finalistka trzeciej edycji programu „The Voice of Poland”.

 

 

W ramach eliminacji czeka nas jeszcze jeden koncert - 23 czerwca wystąpią: Para, Fosfor, Hollow Stone i Hengelo. Wtedy poznamy trzeciego laureata Jarocińskich Rytmów Młodych.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Wstęp na koncerty jest bezpłatny i otwarty dla każdego. Dla tych, którzy nie mogą się wybrać do Kontrapunktu występy kapel można zobaczyć w przekazie „na żywo” na www.jarocinfestiwal.pl w zakładce - live stream.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST