› Aktualności
14:45 / 26.02.2020

Jarocin Festiwal 2020. Jaka będzie tegoroczna impreza - znamy szczegóły [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

Jarocin Festiwal 2020. Jaka będzie tegoroczna impreza - znamy szczegóły [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

fot. K. Muszalska

Jarocin Festiwal 2020. Na dzisiaj (środa, 26 lutego) zwołano konferencję prasową w Centrum Prasowym PAP w Warszawie, która w całości dotyczyła będzie organizacji Jarocin Festiwalu 2020.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Do imprezy pozostało pięć miesięcy. Do wiadomości podano, że koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Jarocińska Agencja Rozwoju. Dyrektorem artystycznym wydarzenia został Darek Malejonek. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

 

Jarocin Festiwal 2020 będzie trwał 3 dni (razem z Rytmami Młodych)! Kultowe wydarzenie odbędzie się od 9-11 lipca. Pierwszego dnia imprezy, wyłoniony zostanie zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych. Finałowy konkurs młodych kapel odbędzie się tym razem w JOK-u. Laureaci JRM zagrają podczas kolejnych dni festiwalowych na dużej scenie przy ul. Maratońskiej.

 

Motywem przewodnim będzie 50-lecie Rytmów Młodych, a na dużej scenie wystąpią także legendarne kapele związane z historią festiwalu w Jarocinie.

 

Jak już wcześniej zapowiadano to właśnie na dzisiejszej konferencji prasowej mieliśmy poznać line-up Jarocin Festiwal 2020. Prezentacji zgodnie z planem miał dokonać szef artystyczny Darek Malejonek.

 

[INFORMACJA JEST AKTULIZOWANA] 

[14:40]

 

Rozpoczęła się konferencja prasowa na temat tegorcznej edycji Jarocin Festiwalu. Oprócz dziennikarzy uczestniczą w niej: burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, prezes Jarocińskiej Agencji Rozwoju i koordynator festiwalu Robert Cieślak, dyrektor artystyczny Darek Malejonek oraz organizatorka Jarocińskich Rytmów Młodych i dyrektorka jarocińskiej biblioteki Agnieszka Borkiewicz.

 

 

Darek Malejonek podaje, kto wystąpi na jarocińskiej scenie. Będzie to Armia, Apteka, Porter Band, Kasia Kowalska oraz Robert Cichy. W czasie piątkowego wieczoru zagra także węgierski zespół Omega.

 

 

Trwają starania o koncerty reaktywowanych zespołów, które występowały kiedyś na jarocińskim festiwalu. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną jednak podane w późniejszym terminie.

 

 

Darek Malejonek opracuje autorski projekt, w którym wielu muzyków zagra hity z jarocinskich festiwali.

 

[15.00]

 

Zasady Jarocińskich Rytmów Młodych omawia szefowa biblioteki Agnieszka Borkiewicz. Z jej informacji wynika, że spośród zgłoszonych zespołów wybrani zostaną laureaci - 1, 2 i 3 miejsca, dla których przewidzane są nagrody pieniężne. Wyłoniony będzie także najlepszy gitarzysta.

 

 

Z kolei burmistrz Adam Pawlicki zaznacza, że gmina nie ma wsparcia finansowego z ministerstwa kultury.

 

 

- Jeżeli dalej tak będzie i festiwal będzie miała robić tylko gmina, to być może będzie to ostatni festiwal.

 

 

Z wyliczeń burmistrza wynika, że wpływy z biletów pokryją tylko połowę kosztów.

 

 

W tym roku w festiwal nie będzie zaangażowana telewizja, ale być może odbędzie się transmisja radiowa.

 

 

[15.30]

 

Po ponad godzinie konferencja prasowa na temat tegorcznego festiwalu się zakończyła.

 

 

[14.40]

8
4
oceń tekst 12 głosów 67%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Zdjęcia ilość zdjęć 7