› Jarocin festiwal
15:45 / 09.03.2020

Jarocin Festiwal 2020. Już jutro rusza sprzedaż karnetów na festiwal

Jarocin Festiwal 2020. Już jutro rusza sprzedaż karnetów na festiwal

fot. PR Motion

Jarocin Festiwal 2020. Sprzedaż karnetów.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Do festiwalu pozostało zaledwie pięć miesięcy. Wiadomo już, że koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Jarocińska Agencja Rozwoju. Dyrektorem artystycznym wydarzenia został Darek Malejonek, który wielokrotnie występował w Jarocinie. Szerzej pisalismy o tym TUTAJ.

 

 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest 50-lecie Wielkopolskich Rytmów Młodych. Zaplanowano, że na dużej scenie wystąpią legendarne kapele związane z naszym festiwalem. Jarocin Festiwal 2020 będzie trwał 3 dni od 9 do 11 lipca.

 

 

Pierwszego dnia imprezy odbędą się Jarocińskie Rytmy Młodych, czyli najstarszy konkurs muzyczny w Polsce. To na nim wyłonieni zostaną finaliści, którzy następnie zagrają na dużej scenie. Co ciekawe, konkurs młodych kapel wraca na „stare śmieci”, czyli do Jarocińskiego Ośrodka Kultury.

 

 

Osobą odpowiedzialną za jego przeprowadzenie jest Agnieszka Borkiewicz. Młodzi wykonawcy zostaną ocenieni przez jury, którego przewodniczącym będzie Darek Malejonek. Po raz pierwszy będą tak wysokie nagrody pieniężne. Zwycięzcy otrzymają 20 tys. zł., za drugie miejsce przewidziane jest 10 tys. zł, a za trzecie 5 tys. zł. W trakcie rytmów zostanie też wybrany najlepszy gitarzysta, który otrzyma nową gitarę.

 

 

Najważniejsze koncerty odbędą się 10 i 11 lipca. Scena ustawiona zostanie przy ulicy Maratońskiej na boisku należącym do spółki Jarocin Sport. Wiadomo już, że na pewno wystąpi legendarny, węgierski zespół Omega, który grał w 1974 roku w Jarocinie. To on będzie gwiazdą piątkowego wieczoru. Na scenie pojawią się również: Armia, Apteka, Porter Band, Robert Cichy oraz Kasia Kowalska z rockowym materiałem.

 

 

Specjalny projekt pod nazwą „Medley Jarocin”, przygotuje Darek Malejonek - największe hity Jarocin Festiwalu zagrane przez polskich wykonawców. Kto weźmie udział w projekcie, tego organizatorzy nie zdradzają. Na pewno na czas imprezy reaktywują się zespoły, które kiedyś wystąpiły na jarocińskiej scenie.

 

 

W trakcie konferencji prasowej burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zapowiedział, że Jarocin Festiwal 2020 może być ostatnią edycją imprezy. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ. Pawlicki zwrócił uwagę, że gmina Jarocin nie może liczyć na wsparcie ze strony instytucji rządowych ani kultury. Całośc konferencji obejrzysz TUTAJ.

 

Nie wiadomo, czy w przyszłości Jarocin będzie robił kolejny festiwal. Być może to będzie ostatni. Jeżeli sami mamy tworzyć kulturę i coś dla ogółu społeczeństwa i dla całej Polski, to jest to zbyt dużo, jak na budżet gminy Jarocin. Oczekujemy tutaj na współpracę i wsparcie, ale niestety tę edycję robimy sami we własnym zakresie – powiedział burmistrz

 

Zapewne wszystkich zaskoczyła cena biletów, których sprzedaż rusza już 10 marca i potrwa do 5 lipca. Karnet w przedsprzedaży będzie kosztował tylko 50 zł. Będzie można go nabyć w internecie na Biletomat.pl i Ebilet.pl.  Od 1 kwietnia ruszy też  sprzedaż w punkcie stacjonarnym, który zostanie uruchomiony w JOK - u. Co ciekawe, będzie on również upoważniał do zamieszkania na polu namiotowym, które powstanie w pobliżu dużej sceny. W dniach imprezy (9-11.07) karnety będą sprzedawane wyłącznie w kasach festiwalowych w cenie 80 zł.

 

Wywid z dyrektorem artystycznym Jarocin Festiwal 2020:

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST