14:50 / 15.11.2019

Jarocin Festiwal 2020. To może być ostatni taki Jarocin Festiwal. Gmina tnie wydatki

Jarocin Festiwal 2020. To może być ostatni taki Jarocin Festiwal. Gmina tnie wydatki

fot. A. Konieczna

Jarocin Festiwal 2020. Festiwal w 2020 roku w Jarocinie. Festiwal 2020. Co z organizacją Jarocin Festiwal 2020. 

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

- Może tak być, że przyszłoroczna edycja Jarocin Festiwal będzie ostatnią w dotychczasowej formule - poinformował wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak podczas konferencji prasowej.

 

 

Władze gminy zaprosiły dziennikarzy, żeby przedstawić projekt przyszłorocznego budżetu. Ze względu na to, że burmistrz Adam Pawlicki przebywa na zwolnieniu lekarskim, zrobili to dwaj jego zastępcy - Bartosz Walczak i Robert Kaźmierczak.

 

 

Z podanych przez nich informacji wynika, że katastrofalny dla jarocińskiego samorządu wzrost wydatków na oświatę spowodował, iż stan finansów naszego samorządu radykalnie się pogorszył.

 

 

Wiceburmistrz Robert Kaźmierczak podał, że gmina Jarocin w tym roku dołożyła do oświaty - w tym do podwyżki wynagrodzeń nauczycieli - 17 milionów złotych.

 


[uczestnicy ubiegłorocznego festiwalu palili znicze pod glanem i na Maratońskiej - o tym czytaj wiecej TUTAJ]

 

 

 

- W przyszłym roku będzie to już ponad 21 milionów. A to są tylko nasze szacunkowe obliczenia, bo od stycznia rząd zapowiada kolejne podniesienie pensji w oświacie, za którym pewnie - podobnie, jak w tym roku - do gmin trafią niewystarczające pieniądze - twierdził wiceburmistrz. 

 

 

Wiceburmistrzowie skupili się przede wszystkim na tym, czego w przyszłorocznym planie nie będzie, czyli z jakich inwestycji gmina musi zrezygnować, żeby załatać dziurę w budżecie.

 

 

Konsekwencje pogorszenia gminnych finansów dosięgną właściwie wszystkich dziedzin - od drogownictwa do oświaty i kultury. Jednym z istotnych przedsięwzięć, które może ucierpieć jest Jarocin Festiwal.

 

 

[przeczytaj opinie uczestników ubiegłorocznego Jarocin Festiwalu - TUTAJ]

 

 

- Może tak być, że przyszłoroczna edycja Jarocin Festiwal będzie ostatnią w dotychczasowej formule - poinformował wiceburmistrz Walczak. I dodał: - Z takim zaangażowaniem finansowym miasta. Jeśli realia budżetowe się nie zmienią, to będzie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stać nas, jako miasto na organizację tak dużej muzycznej imprezy? Bardzo fajnej i pożądanej przez mieszkańców, ale kosztownej. Dlatego może przyszłoroczny festiwal związany z wspaniałym jubileuszem 50-lecia Wielkopolskich Rytmów Młodych będzie ostatnim w dotychczasowej formule.

 

 

Bartosz Walczak zapowiedział, że prawdopodobnie jeszcze w listopadzie zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni producenta Jarocin Festiwalu 2020.

 

 

- Organizator się nie zmieni, będzie nim gmina Jarocin oraz Jarocińska Agencja Rozwoju. Jeśli chodzi o szczegóły, zostaną one przedstawione przez wyłonionego w przetargu organizatora - poinformował zastępca burmistrza.

 

 

Zapewnił jednocześnie, że formuła festiwalu oraz miejsce, czyli ulica Maratońska - w przyszłym roku jeszcze się nie zmienią. - Co będzie w kolejnych latach, trudno przewidzieć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

0
15
oceń tekst 15 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST